Kierująca autem zaoferowała katowickim policjantom łapówkę, by odstąpili od ukarania jej mandatem

Pani, kierująca samochodem na Rondzie im. Ziętka w Katowicach, nie przestrzegała przepisów drogowych. Policjanci zatrzymali ją do kontroli. Kierująca, by uniknąć mandatu, zaproponowała stróżom prawa łapówkę. Kwota łapówki powala (ze śmiechu).

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy zatrzymali do kontroli przy Rondzie imienia generała Jerzego Ziętka panią kierującą oplem. Mieli ku temu solidne podstawy. Kobieta w trakcie jazdy korzystała z telefonu komórkowego bez zestawu słuchawkowego, a także nie ułatwiła przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu.

47-latka jednak bardzo chciała uniknąć kary. W trakcie kontroli kierująca zaproponowała policjantom 200 (słownie: dwieście) złotych łapówki za odstąpienie od czynności służbowych związanych z popełnionymi przez nią wykroczeniami.

Jednak policjanci okazali się nieprzekupni. Pani finalnie przyznała się do winy. Zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości 1000 złotych (czyli 5 razy 200 zł). Kierująca poniosła również konsekwencje prawne za popełnione wykroczenia. Została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i nałożono na nią 12 punktów karnych.

I na tym mogłaby się skończyć jej przygoda na Rondzie Ziętka, gdyby wcześniej nie złożyła policjantom niemoralnej propozycji. Teraz oprócz mandatów i punktów za przestępstwo korupcyjne grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Hotel Katowice

Może Cię zainteresować:

Remont Hotelu Katowice ma kosztować 130 mln złotych. Obiekt ma mieć cztery gwiazdki

Autor: Patryk Osadnik

06/02/2023

Pożar mieszkania w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Pożar mieszkania w Katowicach. Dwie osoby w szpitalu

Autor: Redakcja

05/02/2023

Park osiedle Norma

Może Cię zainteresować:

Podpisano umowy na realizację czterech nowych parków w Katowicach. Poczekamy na nie do wiosny 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

03/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon