Remont Hotelu Katowice ma kosztować 130 mln złotych. Obiekt ma mieć cztery gwiazdki

Trwa remont Hotelu Katowice. Obiekt ogrodzono, a na jednej z jego ścian porusza się specjalna zewnętrzna winda. Koszt? Gigantyczny - 130 mln złotych. Obiekt ma mieć cztery gwiazdki.

Patryk Osadnik
Hotel Katowice

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o pracach, które są prowadzone w związku z remontem Hotelu Katowice. Obiekt ogrodzono, a na jednej z jego ścian porusza się specjalna zewnętrzna winda, dla której wybito otwory w elewacji. Modernizację prowadzi Mostostal Warszawa S.A.

Pisaliśmy: Hotel Katowice w remoncie. Powstaje tu pierwszy w Polsce obiekt marki voco

Jak poinformowało nas biuro prasowe Polskiego Holdingu Hotelowego, prace zgodnie z planem mają potrwać do połowy 2024 roku. Ich koszt jest gigantyczny. Umowa opiewa na 130 mln złotych.

Pierwszy w Polsce hotel marki voco

Po remoncie Hotel Katowice ma być pierwszym w Polsce obiektem marki voco.

- Nie raz już podkreślałem, że mamy duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek na rynek. Jesteśmy przekonani, że marka voco da nową jakość hotelowi Katowice, w którym - ze względu na doskonałą lokalizację - będą mogli zatrzymać się zarówno goście biznesowi, jak i turystyczni. Wierzę, że dzięki podjętym działaniom nasz hotel będzie wyróżniał się na tle innych obiektów i umocni swoją pozycję na turystycznej mapie Katowic - powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Hotel Katowice w swojej nowej odsłonie ma nawiązywać do lat 60. XX wieku, w których powstał. Za jego projekt odpowiada pracownia architektoniczna FBT z Warszawy.

Hotel Katowice

Może Cię zainteresować:

Hotel Katowice w remoncie. Powstaje tu pierwszy w Polsce obiekt marki voco

Autor: Patryk Osadnik

02/02/2023

Nova Silesia

Może Cię zainteresować:

Inwestor szuka wykonawcy dla kompleksu w miejscu dawnego Hotelu Silesia

Autor: Patryk Osadnik

22/01/2023

Katowice, archiwalne zdjęcia z teki Juranda Jareckiego

Może Cię zainteresować:

Niebieskie bloki, Skarbek, Zenit, Separator, hotel... Tak wyglądała stolica województwa w latach 60. i 70 XX wieku. Zobaczcie archiwalne zdjęcia Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

15/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon