Kolejne drzewa na al. Korfantego. Koniec prac zaplanowano po Wielkanocy

Kolejne drzewa pojawiły się wzdłuż al. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Prace związane ze zmianami w tym rejonie wkrótce dobiegną końca. Następne "zielone rewolucje" są przygotowywane na ul. Warszawskiej i pl. Sejmu Śląskiego.

UM Katowice
Al. Korfantego

Pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach kontynuują prace związane ze zmianami na al. Wojciecha Korfantego. Jezdnia od skrzyżowania z ul. Stanisława Moniuszki do ronda im. gen. Jerzego Ziętka została już zwężona do jednego pasa, a w ostatnich dniach wzdłuż torów tramwajowych zasadzono 12 z 19 drzew.

Po drugiej stronie zaczęły się nasadzenia róż, traw ozdobnych oraz turzyc. Wszystkie prace powinny zakończyć się po Wielkanocy.

Zielono na pl. Sejmu Śląskiego i ul. Warszawskiej

Al. Wojciecha Korfantego to tylko jeden z kilku punktów w mieście, które mają przejść poważną metamorfozę.

Przypomnijmy, że Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na przebudowę pl. Sejmu Śląskiego. Zamiast 150 miejsc dla samochodów mają się tam pojawić drzewa, trawniki, fontanny oraz zbiorniki na deszczówkę.

Pl. Sejmu Śląskiego (WIZUALIZACJA)

Może Cię zainteresować:

Metropolia podpowiada malkontentom, jak dojechać na Pl. Sejmu Śląskiego bez samochodu

Autor: Patryk Osadnik

07/04/2022

- Zależy mi na tym, aby pl. Sejmu Śląskiego przestał być wielkim parkingiem i zamienił się w zieloną oazę w centrum Katowic. Dziś parkuje w tym miejscu ponad 150 samochodów, a po zmianach w ich miejsce pojawi się ok. 40 drzew, trawniki, a także fontanny i zbiorniki na deszczówkę - poinformował prezydent Marcin Krupa.

Inwestycja ma kosztować cztery miliony złotych.

Zmiany są planowane także na ul. Warszawskiej, która ma odzyskać historyczny charakter. Ma pojawić cię tam około 70 drzew, a także kilka tysięcy krzewów, bylin oraz pnączy. Przestrzeń zostanie podzielona na trzy strefy, które będą różnić się rodzajami roślin oraz sposobem aranżacji terenu.

- Aby zrealizować to zamierzenie, zostanie poszerzona przestrzeń przeznaczona dla ruchu pieszych, wprowadzona duża ilość zieleni i małej architektury, z jednoczesnym ograniczeniem ruchu samochodowego. Rośliny zostaną posadzone w podwyższonych klombach, dzięki czemu zapewniony im zostanie prawidłowy rozwoju w trudnych warunkach panujących na obszarze ul. Warszawskiej - informuje biuro prasowe UM Katowice.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon