Koncerty Rammstein 30 i 31 lipca na Stadionie Śląskim. Zakaz wjazdu na os. Tysiąclecia z Chorzowskiej, zakazy zatrzymywania i postoju

Miasto Katowice wprowadza zmiany w organizacji ruchu drogowego na pograniczu z Chorzowem. To w związku z dwoma koncertami zespołu Rammstein, jakie odbędą się 30 i 31 lipca 2023 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Google Maps
Chorzowska Katowice

30 i 31 lipca na Stadionie Śląskim zagra zespół Rammstein. Stadion sąsiaduje z terenami należącymi do Katowic, głównie z osiedlem Tysiąclecia. Dlatego Katowice wprowadzają zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Zmiany organizacji ruchu w Katowicach w związku z koncertami Rammstein

- Po raz kolejny wprowadzamy zakaz wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej. To rozwiązanie, które już wielokrotnie testowaliśmy przy okazji organizacji imprez masowych na Stadionie Śląskim – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Doskonale wiemy o tym, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach. Stąd nasze działania – wyjaśnia prezydent Katowic.

W dniach imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole straży miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

30 i 31 lipca (niedziela i poniedziałek) wprowadzone zostaje rozwiązanie przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Dlatego ponownie – od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i straży miejskiej.

Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów

  • pogotowia ratunkowego,
  • policji,
  • straży pożarnej.

Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego na Tysiąclecie będzie utrzymany, a trasa autobusów z centrum na Tysiąclecie będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Reńców i Jana Pawła II. ZTM przewiduje dodatkowe kursy tramwajów.

Czytaj: Więcej tramwajów na koncerty Rammstein na Stadionie Śląskim. Bezpłatne autobusy na OFF Festiwal 2023

Ponadto w dniach 30 i 31 lipca 2023 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Rammstein

Może Cię zainteresować:

Jest pierwszy efekt koncertów Rammsteina na Stadionie Śląskim: kosmiczne ceny hoteli. 2000 zł za noc w Bytomiu

Autor: Patryk Osadnik

19/06/2023

Ing bank slaski katowice

Może Cię zainteresować:

Że co? Bank przenocuje uczestników Fest Festiwalu. Za friko. Trzeba wziąć udział w konkursie. To akcja pt. "nocoBanko"

Autor: Katarzyna Pachelska

23/07/2023

Pozar obeoncow westerplatte katowice 02

Może Cię zainteresować:

Pożar mieszkania w kamienicy w Katowicach Szopienicach. Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej

Autor: Katarzyna Pachelska

27/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon