Więcej tramwajów na koncerty Rammstein na Stadionie Śląskim. Bezpłatne autobusy na OFF Festiwal 2023

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o zmianach w kursowaniu komunikacji publicznej w Metropolii, związanych z dwoma wielkimi wydarzeniami (a właściwie z trzema), jakie odbędą się w Chorzowie i Katowicach w ostatnich dniach lipca i na początku sierpnia: czyli dwoma koncertami Rammstein na Stadionie Śląskim oraz OFF Festiwalu na Muchowcu w Katowicach.

Katowice tramwaj 01

Najpierw koncerty Rammstein, a potem OFF Festival. Na czas tych wydarzeń ZTM przygotował udogodnienia w komunikacji miejskiej. Najważniejsze z nich to dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe, które ułatwią dojazdy i powroty ze Stadionu Śląskiego oraz Muchowca i Doliny 3 Stawów.

Dwa koncerty zespołu Rammstein na Stadionie Śląskim: w niedzielę 30 lipca i w poniedziałek 31 lipca 2023 r.

Rammstein wystąpi na Stadionie Śląskim 30 oraz 31 lipca i to właśnie w te dni Zarząd Transportu Metropolitalnego wdroży kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, zarówno tej tramwajowej, jak i autobusowej.

Uczestnicy koncertów, którzy - choćby z racji ograniczonej liczby miejsc parkingowych - nie chcą jechać pod Stadion Śląski samochodem, będą mieli dogodną i bezpieczną alternatywę.

Na liniach tramwajowych 0, 6 i 41 będą realizowane dodatkowe kursy. Dzięki tym połączeniom będą ułatwione przejazdy m.in. pomiędzy przystankami

Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia.

- Przykładowo, dzięki wzmocnieniom na linii 0, tramwaje między Stadionem a centrum Katowic będą kursować co ok. 2-3 minuty – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Chodzi tutaj zarówno o czas przed koncertem, tj. od ok. godz. 15:30 do 20:00, jak i po nim, czyli od ok. 23:00 do 1:00 – dodaje Michał Wawrzaszek.

Organizator transportu przypomina jednocześnie, że na koncert Rammstein można dojechać również autobusem. ZTM przygotował listę przystanków znajdujących się w pobliżu Stadionu Śląskiego i wykaz linii, które je obsługują. Informacje te, wraz z innymi szczegółami i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Organizator transportu przypomina jednocześnie, że bilety na przejazdy można kupić np. poprzez aplikacje mobilne (Mobilny ŚKUP, SkyCash, mPay, moBiLET, zBiletem, JakDojade) oraz w automatach biletowych. Jeśli chodzi o te drugie, to pasażerowie jadący od strony Katowic mają takie urządzenia w pobliżu przystanków

  • Katowice Sądowa,
  • Katowice Piotra Skargi,
  • Katowice Sokolska,
  • Katowice Rondo,
  • Katowice Dworzec,
  • Katowice Rynek,
  • Katowice Rynek/Teatr Śl.
  • Katowice Mikołowska.

Natomiast pasażerowie kierujący się od strony Chorzowa mogą skorzystać z automatów znajdujących się na przystankach

  • Chorzów Rynek,
  • Chorzów Batory Dworzec PKP.

Dla ułatwienia zakupu biletu, ZTM tymczasowo przeniesie też jeden z automatów biletowych pod Stadion Śląski oraz w niedzielę (30 lipca) w godzinach 10:00 - 16:30 otworzy Punkt Obsługi Pasażera na Dworcu w Katowicach.

OFF Festiwal na Muchowcu w Katowicach od 4 do 6 sierpnia 2023

Udogodnienia przygotowane przez Miasto Katowice i ZTM to zmiany w ruchu autobusów. Osoby, które wybierają się na koncerty powinny zapoznać się z modyfikacjami rozkładów jazdy linii 110 i 900.

Najważniejszą informacją jest jednak to, że 4 sierpnia uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia S1. Jej trasa będzie przebiegać przez ścisłe centrum Katowic, Muchowiec i Osiedle Paderewskiego. Autobusy będą kursować do nocy z 6 na 7 sierpnia i będą obsługiwać m.in. tymczasowy przystanek Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe 31 i 32 oraz przystanek Muchowiec Droga do Lotniska, który będzie najbliższym przystankiem miejsca festiwalu.

Szczegółowe informacje, wraz z przebiegiem trasy linii specjalnej S1 i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne będą w specjalnie przygotowanym na okoliczność OFF Festivalu komunikacie. Zostanie on opublikowany na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Rammstein

Może Cię zainteresować:

Jest pierwszy efekt koncertów Rammsteina na Stadionie Śląskim: kosmiczne ceny hoteli. 2000 zł za noc w Bytomiu

Autor: Patryk Osadnik

19/06/2023

FEST Festival 2023

Może Cię zainteresować:

Fest Festival w Parku Śląskim sprawił, że noclegi w okolicy są droższe niż wakacje na Mauritiusie. 14 tysięcy za 4 noce

Autor: Martyna Urban

11/07/2023

Jarmark nikiszowiec roguski

Może Cię zainteresować:

Jarmark u Babci Anny na Nikiszowcu już w niedzielę 30 lipca 2023. Świetna impreza na zabytkowym robotniczym osiedlu

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon