Kręcony też w Katowicach serial "Rojst. Millenium" zadebiutuje na platformie Netflix 28 lutego 2024 r.

Netflix ogłosił datę premiery nowego, już trzeciego sezonu świetnego polskiego serialu kryminalnego "Rojst". "Rojst. Millenium" będzie można oglądać od 28 lutego. Zdjęcia do produkcji powstawały również w Katowicach.

Prawie rok temu, w marcu 2023 r., w Katowicach pojawiła się ekipa filmowa. W naszym mieście powstały sceny do 3. sezonu serialu "Rojst", z podtytułem "Millenium". Zdjęcia na PRL-owskim blokowisku na Zadolu trwały tylko jeden dzień, ale na planie filmowym pojawiły się gwiazdy, na czele z Dawidem Ogrodnikiem, czyli jednym z głównych bohaterów, oraz Piotrem Głowackim.

Zdjęcia z nagrywania scen do "Rojsta" na osiedlu Zadole publikujemy dzięki uprzejmości Michała Skowrońskiego, który sfotografował plan filmowy.

Przypomnijmy, że zdjęcia do 1. sezonu "Rojsta" powstawały m.in. w Katowicach, w tym również na osiedlu bloków z wielkiej płyty na Zadolu. Widać, że takich pejzaży jednak nie jest za dużo w Polsce.

Trzeci sezon "Rojsta" będzie miał premierę 28 lutego 2024 r. na Netfliksie

3. sezon serialu "Rojst", który nosi podtytuł "Millenium", powstaje od kilku miesięcy. Zdjęcia były kręcone m.in. w Częstochowie. Więcej: Trzeci sezon serialu Netflixa "Rojst" jest kręcony w województwie śląskim. Pierwszy sezon powstawał m.in. w Katowicach i Zabrzu Serial wyreżyserował ponownie Jan Holoubek, a w obsadzie powróciły gwiazdy znane z poprzednich serii, w tym Magdalena Różczka, Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn.

Pierwszy sezon serialu był pokazywany na platformie Showmax w 2018 roku jako produkcja własna. Drugi - już w Netfliksie. "Rojst" to historia dwóch dziennikarzy "Kuriera Wieczornego" - starego (Witold Wanycz - Andrzej Seweryn) i młodego (Piotr Zarzycki - Dawid Ogrodnik).

Akcja pierwszego "Rojsta" rozgrywa się w latach 80. w małym bezimiennym miasteczku, którego spokój zakłóca nagle morderstwo lokalnego działacza partyjnego, którego zamordowano razem z prostytutką, z którą w momencie zabójstwa odbywał seks. Zdjęcia do pierwszego sezonu były kręcone w Katowicach (w nieistniejącym już, wyburzonym Hotelu Silesia, na osiedlu Zadole i na stadionie GKS Katowice), ale również w Zabrzu i w Raciborzu.

Drugi sezon "Rojsta", z podtytułem '97, koncentrował się już nie tylko na dziennikarzach, którzy zeszli na drugi plan, ale głównie na policjantach, którzy muszą rozwikłać zagadkę odnalezionych podczas powodzi stulecia zwłok. Do obsady dołączyli Magdalena Różczka jako policjantka z Warszawy zesłana na prowincję i pochodzący z Sosnowca Łukasz Simlat w roli zgorzkniałego miejscowego gliny.

W trzeciej odsłonie "Rojsta" wracają wszyscy główni bohaterowie, na czele z Wanyczem, Zarzyckim, Różczką i Simlatem. Zdjęcia do tej serii rozpoczęły się już we wrześniu 2022 roku. Jak sugeruje tytuł, akcja serialu będzie się rozgrywać na przełomie wieków. Premiera "Rojsta. Millenium" była planowana na platformie Netflix jeszcze w 2023 roku, ale ostatecznie potwierdzono 28 lutego 2024 roku jako datę premiery.

Slaski urzad wojewodzki

Może Cię zainteresować:

Film kręcony m.in. w Katowicach dostał aż 5 nominacji do Oscarów. Pokazy przedpremierowe "Strefy interesów" już w połowie lutego

Autor: Katarzyna Pachelska

24/01/2024

Magdalena piekorz

Może Cię zainteresować:

Magdalena Piekorz na ważnym stanowisku w TVP. Ma odpowiadać za filmy i seriale

Autor: Patryk Osadnik

11/01/2024

Osiedle willowe w Ligocie

Może Cię zainteresować:

Osiedle urzędnicze w Ligocie, czyli przedwojenna deweloperka z godnością. Modernistyczny archipelag willi na przedmieściu Katowic

Autor: Tomasz Borówka

30/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon