Krwawe walki i minimum zasad. MMA to przy tym sport dla grzecznych chłopców

Gołe pięści, niemal wszystkie ciosy dozwolone i specjalna arena, która sprzyja ciągłej walce, a to wszystko w Katowicach. Organizacja Wotore wraca w odmienionej formule, która ma sprawić, że będzie jeszcze bardziej krwawo i brutalnie.

Fot. Wotore
101042419 1611747415657261 2728366318242758656 n

Wotore z wielkim przytupem zadebiutowało na polskim rynku sportów walki, a teraz wraca w najbliższy piątek 21 stycznia. Organizacja z Katowic jako pierwsza w Polsce zdecydowała się na robienie walk na gołe pięści. Wcześniej tego typu pojedynki zaczęły pojawiać się w różnych zakątkach świata i przyciągały rzesze kibiców, których już nudził boks, czy MMA.

W Walcowni poleje się krew

Z czasem na polskim rynku pojawiło się wiele innych organizacji. Jedni stawiają na freak-fighty z udziałem internetowych celebrytów, inni także próbują ugruntować swoją pozycję w walkach na gołe pięści. Wotore miał swoje problemy, przez co od ostatniej gali minął ponad rok. Właściciele jednak mieli dużo czasu, aby wszystko sobie przemyśleć i wrócić w wielkim stylu.

- Jesteśmy po rebrandingu i zmianie zasad oraz formuły. Teraz nie znikniemy i będziemy z wami cały czas. Będziemy robić trzy, cztery, a może nawet pięć gal w roku. Będziemy was zaskakiwać i podnosić jakość - zapowiadają szefowie Wotore.

Wspomniane już zmiany zostały wprowadzone po to, aby walki były jeszcze bardziej atrakcyjnie dla kibica. Trzeba przyznać, że w teorii nowe zasady brzmią bardzo zachęcająco, bo m.in. rozszerzono wachlarz dozwolonych technik.

Na gali Wotore 4 dozwolone będą uderzenia w głowę i to także w parterze. Dochodzą także kopnięcia w parterze, które mogą zakończyć wiele pojedynków, bo dopuszczalne będą tzw. soccer kicki, stompy, i uderzenia kolanem w głowę.

Skończy się także unikanie konfrontacji. Sędzia zyska prawo podniesienia zawodników z parteru, gdy przez 20 sekund nie będzie aktywnej walki. Same starcia będą mieć trzy rundy, ale dwie pierwsze potrwają po trzy minuty, a ostatnia nie będzie mieć limitu czasowego. Wojownicy będą się bić tak długo, aż ktoś przegra.

Wotore słynie także z wyjątkowej oprawy. Sama gala odbywa się w miejscu, które kiedyś tętniło życiem. To katowicka Walcownia, która dziś pełni funkcję Muzeum Hutnictwa Cynku.

Tak prezentuje się katowicka Walcownia podczas gali Wotore
Tak prezentuje się katowicka Walcownia podczas gali Wotore

W industrialnym wnętrzu nie ma z kolei tradycyjnego ringu lub klatki. Jest okrągła arena o 9-metrowej średnicy, z której nawet można wypaść, co w przeszłości się zdarzało. To się jednak zmieni, bo już na najbliższej gali krańce zostaną odrobinę podniesione, aby zawodnicy rzadziej lądowali poza areną.

Mistrz będzie się bić z duńskim gwiazdorem

To wszystko sprawia, że MMA jest niczym sport dla grzecznych chłopców. Wotore to organizacja dla największych twardzieli, którym walki rodem z ulicy nie są straszne. Takich śmiałków nie brakuje, a organizacja z Katowic już wykreowała pierwsze gwiazdy.

Najważniejszym wydarzeniem Wotore 4 będzie starcie Michała Pasternaka z Simonem Henriksenem. Pierwszy to aktualny mistrz Wotore, a drugi to gwiazda legendarnej organizacji King of the Streets. "The Savage" w przeszłości masakrował swoich rywali, więc przed Pasternakiem wielkie wyzwanie.


Poza tym przygotowano jeszcze cztery "superfighty" oraz tradycyjny turniej. W tej drugiej formule wiadomo, że wystartują Marcin Szołtysik, Kamil Heberlein, Bartosz Zaczeniuk i Krzysztof Pietraszek, ale lada moment poznamy kolejnych czterech zawodników.

W głównej karcie walk także nikt nie powinien narzekać na nudę. Eric Olsen będzie się bić z Kamilem Janikiem. Artur Saładiak zmierzy się z Denisem Makowskim, a Piotr Więcławski z Denisem Labrygą. Do tego mamy jeszcze pojedynek Rogera Burujańskiego z Bartoszem Kwiatkowskim.

Wotore 4 - karta walk, bilety, transmisja na żywo

Gala Wotore 4 odbędzie się już w najbliższy piątek 21 stycznia. Wciąż są dostępne bilety na to wydarzenie. Ceny zaczynają się od 250, a kończą na 800 zł i można je kupić TUTAJ. Impreza będzie także transmitowana na żywo w systemie PPV. Dostęp do pełnej gali to koszt 29,99 zł i można go wykupić TUTAJ.

Wotore 4 - karta walk.

Walka wieczoru.
Simon Henriksen - Michał Pasternak

Superfight.
Eric Olsen - Kamil Janik
Artur Saładiak - Denis Makowski
Piotr Więcławski - Denis Labryga
Roger Burjański - Bartosz Kwiatkowski

Uczestnicy turnieju (łącznie będzie 8 zawodników).
Marcin Szołtysik
Kamil Heberlein
Bartosz Zaczeniuk
Krzysztof Pietraszek

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

119998508 1719514921547176 7436552257180052679 n

Walki na gołe pięści podbiły serca kibiców. Wotore pionierem

Synowiec ludwik hokej

Nie żyje Ludwik Synowiec. Był legendą polskiego hokeja

Gks katowice kobiety

To była niemal idealna runda. GKS Katowice mistrzem Polski?

313045235 495100219313510 990961710269399874 n

Srogie lanie na pożegnanie. Słodka zemsta ŁKS-u

312284194 635797204790720 8241201550868626385 n

To była demolka. Historyczny sukces GKS-u Katowice

GKS Katowice w półfinale play-off

GieKSa w półfinale play-off. Awans przypieczętowany pogromem

Gks

GKS Katowice wciąż niepokonany. Do ligi został tylko miesiąc