Książka za worek śmieci. Ciekawa akcja odbędzie się w Katowicach 17 września. Można się już zapisywać

Już 17 września 2022 r. (sobota) w Katowicach odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Na uczestników wydarzenia w Katowicach czeka 50 książek, a w całej Polsce - aż 1000. Akcji w naszym mieście będzie towarzyszyć zbiórka elektrośmieci.

Jeremi Astaszow
Akcja Książka za worek śmieci

Chcesz otrzymać książkę - sprzątaj z nami! - zachęcają organizatorzy akcji społecznej "Książka za worek śmieci".

Jak przyłączyć się do akcji w Katowicach

Żeby wziąć udział w akcji Książka za worek śmieci w Katowicach i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki będą zarezerwowane dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja ruszyła 22 sierpnia i potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/npTgny86vgjE8WC77

Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.
Link do wydarzenia na Facebooku:
https://fb.me/e/1AnG0dko5

Gdzie zaplanowano sprzątanie w Katowicach

W Katowicach będziemy sprzątać teren lasu obok stawu Maroko, przy osiedlu Tysiąclecia. Spotykamy się w sobotę, 17.09.2022, o godzinie 10.00, nieopodal skateparku przy stawie Maroko. Dokładną lokalizację punktu zbiórki w Katowicach znajdziesz tutaj: https://goo.gl/maps/86sMw7S8K4Tc4dHz8

W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Zbiórka elektroodpadów

Oprócz akcji sprzątania, w Katowicach odbędzie się zbiórka odpadów elektronicznych, elektrycznych i baterii.

- Elektrośmieci będziemy przyjmować od zarejestrowanych uczestników akcji oraz od wszystkich tych, którzy w miejsce zbiórki uczestników przyniosą zalegający w domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Będziemy zbierać zarówno zużyte baterie, zepsute klawiatury, telefony jak i odpady wielkogabarytowe, na przykład pralki czy nienadające się do naprawy lodówki. Dzięki współpracy z organizacją odzysku ASEKOL PL S.A., wszystkie zebrane elektrośmieci trafią do recyklingu. Dla osób, które oddadzą elektrośmieci przygotowaliśmy upominek – praktyczny worek na plecy - mówi Anna Jaklewicz, organizatorka wydarzenia.

Partnerzy akcji w Katowicach
Sprzątanie Katowic pomaga zorganizować Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach oraz Urząd Miasta Katowice. O odbiór śmieci zebranych podczas akcji zadba Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Katowicach.

Akcja ogólnopolska
Poza Katowicami swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Pierwsze edycja Książki za worek śmieci odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. - Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers - mówi pomysłodawczyni akcji.

Katowice w roku 1872 4

Może Cię zainteresować:

Najstarsze fotografie Katowic. Spacer w 1872 roku, czyli młode miasto w budowie [ZDJĘCIA]

Autor: Tomasz Borówka

26/08/2022

Próbny montaż i uruchomiona maszyna bez obudowy

Może Cię zainteresować:

Zaczyna się montaż parkingu automatycznego na ul. Tylnej Mariackiej. Postawią tu wielkie maszyny

Autor: Katarzyna Pachelska

26/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon