Kto ukradł bałwana z parku przy Pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach? Był i zniknął

To chyba pierwsza kradzież bałwana (takiego prawdziwego, zrobionego ze śniegu) w Katowicach. Sprawa jest poważna, jego twórca jest rozgoryczony takim brakiem poszanowania cudzej pracy. Bałwan miał upiększać park, a nie prywatną posiadłość. Ale może ktoś go gdzieś przestawił? Poszukiwania już zostały wszczęte.

Katowiczanin Marek Kramski zamieścił na grupie Katowice Śródmieście pełen emocji post, dotyczący... kradzieży bałwana z parku w centrum miasta.

Marek pisze:

"W niedzielę 03.12 ok 13:45 zrobiliśmy z dziewczyną ślicznego bałwanka w parku pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Mimo, że był mały to byliśmy z niego bardzo zadowoleni, nawet dodaliśmy w środku "szkielet" dla większej stabilności, żeby jak najdłużej sobie postał. Problem w tym, że ktoś go dosłownie UKRADŁ. Przechodziłem tam jakieś 20 min. po jego zrobieniu i go po prostu nie było. Nie był rozwalony, nigdzie w pobliżu nie było jego resztek, po prostu zniknął. Jak tak można?! Jakby ktoś widział takiego bałwanka w okolicy to proszę o informację".

To rzeczywiście tajemnicza historia. Komu by się chciało porywać bałwana stojącego w miejscu publicznym? A nawet jeśli komuś by się chciało, to jakim cudem udało mu się przenieść bałwana, nie demolując go przy transporcie? Śnieg, którego spadły w ostatni weekend tony, nie jest zbyt lepki, nie da się z niego łatwo ukulać zgrabnego bałwana.

Co teraz? Czy ktoś się przyzna do zaiwanienia bałwana albo do przestawienia go w inne atrakcyjne miejsce, gdzie mogą go podziwiać większe tłumy?

A co do śniegu, to jak donosi Damian Dąbrowski, śląski spec od pogody, przez dwa dni czeka nas śnieżny odwyk, ale opad powróci jeszcze w tym tygodniu. No i będzie zimno. Więcej: pogodadlaslaska.pl

Sobota w bytkowie

Może Cię zainteresować:

Paweł Klica napisał książkę "Radio Familok" o śląskich szlagierach. "Szlagry się skończyły, ale nie mamy się czego wstydzić"

Autor: Katarzyna Pachelska

01/12/2023

Plac sejmu slaskiego katowice2

Może Cię zainteresować:

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o nowych zasadach parkowania w Katowicach. Nawet 8,40 za godzinę

Autor: Patryk Osadnik

01/12/2023

Hub gamingowo technologiczny katowice wizualizacja 02

Może Cię zainteresować:

Katowicki Hub gamingowo-technologiczny w dawnej KWK Wieczorek na Nikiszowcu dostał 309 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych

Autor: Katarzyna Pachelska

29/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon