Kubański bar powstaje w centrum Katowic. Zobaczcie, jak będzie wyglądał

W miejscu delikatesów Złoty Róg w Katowicach, zlikwidowanych dwa lata temu, powstaje nowy lokal. To Wolni Ludzie. Już wiadomo co nieco o tym, w czym chce się specjalizować i jak będzie wyglądać.

Jak już pisaliśmy pod koniec grudnia 2022 r., na rogu ul. Mielęckiego i Mariackiej w Katowicach, pod adresem ul. Mariacka 2, powstaje nowy lokal pod intrygującą nazwą Wolni Ludzie.

Więcej: W miejscu delikatesów Złoty Róg przy Mariackiej 2 powstaje oryginalny lokal z... rumem

Wolni Ludzie w miejscu Złotego Rogu

W tym miejscu przez wiele lat istniały kultowe delikatesy Złoty Róg. Były synonimem luksusowej garmażerii. Rozmaite sałatki do kupienia na wagę, kotlety, krokiety, naleśniki, pierogi, roladki drobiowe, placki ziemniaczane, śledzie w kilku odmianach. Wszystko tam było!

Sklep jednak został zamknięty na początku pandemii, dokładnie 17 marca 2020 roku, i choć wydawało się, że tylko na chwilę, nie odrodził się już w tym miejscu. Lokal prawie 2 lata stał opuszczony.

Teraz jednak trwa tam remont, bo będzie tu funkcjonował bar o nazwie Wolni Ludzie. Właściciele już założyli profil tej miejscówki na Facebooku. Napisali w pierwszym poście:

Karaibskie podejście do życia, z dystansem i luzem

"Oficjalnie i bez odwrotu, to my zaopiekujemy się lokalem po Złotym Rogu, bez wątpienia ważnym i mocno wrytym w historię Katowic miejscu. Chcemy wypełnić je dialogiem, muzyką, tańcem i rumem, który będzie sercem lokalu. Inspiracją jest nam karaibskie podejście do życia, z dystansem, luzem i optymizmem. Mamy nadzieję, że - z Waszą pomocą - podołamy zadaniu. Hasta luego, do rychłego zobaczenia".

Zamieścili też kilka wizualizacji lokalu. Trzeba przyznać, że wnętrza wyglądają jak żywcem przeniesione z Hawany. Mamy nadzieję, że w realu też tak będą się prezentować.

Pod Belkami nieczynne Katowice

Może Cię zainteresować:

Lubiana katowicka restauracja została zamknięta po 12 latach działalności. Koniec z pysznymi naleśnikami i gołąbkami

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2023

Biura PwC Katowice KTW

Może Cię zainteresować:

9 pięter w biurowcu .KTW zajęła firma konsultingowa PwC. Zobaczcie zdjęcia i ten widok!

Autor: Katarzyna Pachelska

12/01/2023

Katowice zima styczeń 2023 11

Może Cię zainteresować:

Katowice pod świeżym puchem. Biel, cegła, stal i czarne kubiki. Zobaczcie zdjęcia z drona i nie tylko

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon