Lubiana katowicka restauracja została zamknięta po 12 latach działalności. Koniec z pysznymi naleśnikami i gołąbkami

Katowicka restauracja ciesząca się uznaniem gości została zamknięta. Słynęła z pysznych naleśników, gołąbków i innych specjałów kuchni polskiej.

Jeśli jesteś akurat w katowickiej dzielnicy Koszutka i przypomniało ci się, że działa tu lokal, w którym można zjeść pyszne naleśniki, to mamy przykrą wiadomość.

Restauracja Pod Belkami została zamknięta

Restauracja Pod Belkami, znajdująca się przy ul. Morcinka, vis a vis kina Kosmos, została zamknięta. Choć wisi jeszcze szyld na kamienicy, na próżno można się dobijać do drzwi. Zresztą umieszczono na nich kartkę "Lokal nieczynny". W środku widać już puste przestrzenie, nie ma stolików, krzeseł, na których siadali goście.

Restauracja tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia, informowała, że z dniem 23 grudnia "Belki" kończą działalność.

"Z całego serca chcielibyśmy Państwu podziękować, że byliście z nami przez te 12 lat naszej działalności, jak i na starym miejscu (które często stali bywalcy wspominają), jak i w nowych Belkach. Mamy nadzieję, że miło będziecie Państwo wspominać to miejsce, klimat, smaki i rodzinną atmosferę, co jak nam się wydaje, udało nam się przez te wszystkie lata wypracować".

Właściciele jednak nie wyjaśniają, co było powodem takiej decyzji.

W ostatnim czasie w Katowicach zostało zamkniętych kilka restauracji:

Restauracja słynęła z naleśników, i wytrawnych, i na słodko

Pod Belkami, których nazwa wzięła się od ciemnych belek na suficie lokalu, słynęła z dań kuchni polskiej. Przez wielu była nazywana naleśnikarnią, bo rzeczywiście można było tu zjeść świetne naleśniki, i wytrawne, i na słodko. Codziennie były inne dania do zjedzenia, np. takie klasyki jak pyzy z mięsem (22 zł), filet z kurczaka po parysku lub panierowany (32 zł), rolada wieprzowa (36 zł), pieczeń z indyka (38 zł), z zup: pomidorowa, rosół, kapuśniak, ogórkowa (10-11 zł). Zdarzały się też dania z innych kuchni, np. spaghetti z krewetkami (35 zł).

Właściciele katowickich Belek zapraszają wszystkich wielbicieli belkowych naleśników do lokalu w Mikołowie, który dalej działa przy ul. św. Wojciecha 16.

Wolni Ludzie Katowice, wizualizacje

Może Cię zainteresować:

Kubański bar powstaje w centrum Katowic. Zobaczcie, jak będzie wyglądał

Autor: Katarzyna Pachelska

22/01/2023

Max Premium Burgers Katowice

Może Cię zainteresować:

Pierwszy MAX Premium Burgers w Katowicach już otwarty. To restauracja drive-thru

Autor: Katarzyna Pachelska

14/12/2022

Kozaczki bistro Katowice 9

Może Cię zainteresować:

Bistro ukraińskie Kozaczki otwiera się 1 grudnia w Katowicach. W menu m.in. barszcz, pielmieni, kotlet po kijowsku, czebureki

Autor: Katarzyna Pachelska

01/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon