"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler w Katowicach. Włoska restauracja Meltini zmieniła się w bawarski szynk Bayer Landhaus

Program TVN "Kuchenne Rewolucje" zawitał w ostatnich dniach do Katowic! Magda Gessler zmieniła małą pizzerię Meltini w szynk bawarski o nazwie Bayer Landhaus. My już odwiedziliśmy to miejsce. Zobaczcie, jak wygląda po rewolucji, co tu będzie można zjeść i kiedy otwarcie dla gości.

Kolacja wieńcząca dzieło Magdy Gessler odbyła się tu wczoraj, w środę 10 kwietnia 2024 r., wieczorem. My odwiedziliśmy tę restaurację dzisiaj rano. Włoska restauracja i pizzeria Meltini, która działała trzy lata, została zmieniona w szynk bawarski Bayer Landhaus.

Magda Gessler, co się rzadko zdarza, sama na swoim profilu na Facebooku wyraziła zadowolenie z przebiegu Kuchennych Rewolucji w Katowicach: "Mamy nareszcie Bawarię na Śląsku. Trafiłam na szefa Igora, cud miód w Katowicach na ulicy Tomasza znajdziecie leberkäse, semmelknodel, sałatę bawarska ze szparagami i czosnkiem niedźwiedzim". Zamieściła też zdjęcia z właścicielami Metlini/Bayer Landhaus.

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler w Katowicach

Szynk znajduje się przy ul. Tomasza, właściwie na rogu ul. Tomasza z ul. Rolną, na pograniczu Brynowa i Starej Ligoty. To nieduży lokal o dwóch poziomach - z ulicy wchodzimy do salki z barem z brązowego drewna, po prawej po schodkach jest większa sala, która mieści jednak tylko 4 4-osobowe stoliki.

Już z ulicy widać, że to lokal w stylu bawarskim. Na zewnątrz umieszczono pionowe banery z nazwą miejsca, otoczone grafiką w stylu bawarskiego miasteczka. W środku na ścianie większej sali jest fototapeta przedstawiająca kolorowe kamienice w Bawarii. Na ścianach umieszczono też grafiki - rysunki przedstawiające m.in. kobietę i mężczyznę w bawarskich strojach, z piwem w ręce, ma się rozumieć.

Teraz zjemy tu Semmelknödel, Leberkäse i krem bawarski na deser

Lokal prowadzą wspólnie Arek i Igor. - Zgłosiliśmy naszą restaurację do programu Magdy Gessler, bo chcieliśmy coś zmienić, znaleźć inspirację, ożywić lokal. To była bardzo szybka rewolucja - przyznają. Wręcz błyskawiczna, bo wszystko, od zgłoszenia po realizację programu, odbyło się w tydzień (sic!).

Bayer Landhaus przy ul. Tomasza w Katowicach zostanie otwarty dla gości w sobotę 13 kwietnia. Wśród dań Magdy Gessler są m.in. Semmelknödel, czyli to rodzaj knedli chlebowych wykonanych z suszonych bułek pszennych, Leberkäse - zapiekany pasztet wątrobiany, coś na kształt pieczeni, na deser - krem bawarski z kremem malinowym.

Magda Gessler wymyśliła dla Meltini totalną metamorfozę, bo z kuchni włoskiej do bawarskiej. Podobna rewolucja odbyła się wiele lat temu w Tychach, tam na Paprocanach powstał Dom Bawarski, który działa z powodzeniem do dzisiaj.

Co ciekawe, żadna z dotychczasowych "Kuchennych Rewolucji" w Katowicach nie powiodła się w 100 proc. Albo były zupełnie nieudane, wręcz żenujące, jak Le Papillon Noir przy Gliwickiej w Załężu czy Bar Urlop przy Wawelskiej, albo przetrwały tylko kilka lat i ostatecznie padły - jak Bistro Bzik, które z Chorzowskiej przeniosło się na 1 Maja, ale to i tak nie pomogło.

Woolworth katowice sklep 02

Może Cię zainteresować:

Pierwszy sklep sieci Woolworth w Katowicach. Znamy dokładną datę otwarcia sklepu w parku handlowym Fabryka Park

Autor: Katarzyna Pachelska

10/04/2024

Park wantuly katowice 01

Może Cię zainteresować:

Zakończyły się prace budowlane w parku przy ul. Wantuły w Kostuchnie. Otwarcie parku tuż-tuż

Autor: Katarzyna Pachelska

05/04/2024

Wiecha osiedle ktbs katowice

Może Cię zainteresować:

Na budowie nowego osiedla KTBS w Katowicach przy al. Korfantego zawieszono wiechę

Autor: Redakcja

04/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon