Lekarka z Katowic oskarżona o poświadczanie nieprawdy w dokumentacji medycznej

Blisko 52 tysiące złotych tytułem nienależnej refundacji świadczeń miała wyciągnąć z kasy Narodowego Funduszu Zdrowia lekarka z Katowic poprzez poświadczanie nieprawdy w dokumentacji medycznej z zakresu okulistyki. Kobieta usłyszała w sumie 900 zarzutów, grozi jej do 8 lat więzienia.

Zajmujący się zwalczaniem korupcji funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli właśnie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach śledztwo dotyczące oszustw popełnionych na szkodę NFZ.

W toku swych działań ustalili, że w jednym z gabinetów medycyny pracy na terenie Katowic, lekarka nie przeprowadzała badań z zakresu okulistyki, natomiast wykazywała je w dokumentacji medycznej. W ten sposób uzyskała niezależne jej świadczenia w postaci refundacji w kwocie blisko 52 tys. zł.

W sprawie policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną potwierdzającą ten proceder oraz przesłuchali ponad 1000 osób. Akt oskarżenia trafił już do sądu, a kobiecie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.

Niebezpieczna sytuacja Katowice

Może Cię zainteresować:

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych. Kierowca z Katowic wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Trafi przed sąd

Autor: Katarzyna Pachelska

15/12/2022

Kobieta podejrzana o kradzież kosmetyków

Może Cię zainteresować:

Kobieta z dzieckiem w wózku nakradła w Rossmannie kosmetyków za pół tysiąca złotych. Szuka jej policja

Autor: Redakcja

14/12/2022

Pożar Katowice

Może Cię zainteresować:

Pożar mieszkania w kamienicy w centrum Katowic. Na miejscu pięć zastępów straży pożarnej

Autor: Katarzyna Pachelska

15/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon