Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych. Kierowca z Katowic wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Trafi przed sąd

Niektórzy kierowcy mają gdzieś przepisy ruchu drogowego i zwykłą przyzwoitość. Ale nie są bezkarni. Przekonał się o tym na własnej skórze mieszkaniec Katowic, którego niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych w Katowicach zarejestrowała kamera innego samochodu. Jego kierowca wysłał wideo na skrzynkę "Stop Agresji Drogowej".

Niebezpieczna sytuacja Katowice

Katowicka policja ostrzega, że wyższe mandaty i więcej punktów za rażące wykroczenia kierujących w rejonie przejść dla pieszych mają wpływać na świadomość kierowców i wyrobić przeświadczenie o nieuchronności kary za takie zachowania, nawet jeśli krewkiemu kierującemu wydaje się, że skoro nie został od razu zatrzymany przez patrol, to ujdzie mu to na sucho.

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych w Katowicach

Przekonał się o tym 46-letni mieszkaniec Katowic, którego drogowe poczynania trafiły na skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Na nagraniu mężczyzna kierujący renault, lekceważąc powierzchnię wyłączoną na ulicy na Osiedlu Witosa w Katowicach, omija pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, żeby ustąpić pierwszeństwa kobiecie z dziecięcym wózkiem. Nietrudno sobie wyobrazić, do jakiej tragedii ten brak wyobraźni mógł doprowadzić.

Katowiczanin przyznał się do popełnionych wykroczeń i dobrowolnie poddał karze, a o jej wymiarze ostatecznie zadecyduje sąd. Za tak lekceważące podejście do bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego na konto kierowcy trafi 15 punktów, a dodatkowo grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci informują, że przepisy ruchu drogowego jasno określają zasady zachowania kierujących pojazdami w momencie zbliżania się do przejścia dla pieszych.

Kierowca jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić im pierwszeństwa. „Pasy” to miejsca, w których niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są piesi, powinni czuć się bezpiecznie. Między innymi dlatego wprowadzono zmiany w przepisach i taryfikatorze.

- Pamiętajmy, że na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje. Dla piratów drogowych nigdy nie będzie taryfy ulgowej. Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów - dodają policjanci.
Kobieta podejrzana o kradzież kosmetyków

Może Cię zainteresować:

Kobieta z dzieckiem w wózku nakradła w Rossmannie kosmetyków za pół tysiąca złotych. Szuka jej policja

Autor: Redakcja

14/12/2022

Pseudokibic GKS-u Katowice

Może Cię zainteresować:

Jest akt oskarżenia przeciwko pseudokibicowi GKS-u Katowice, który znieważył prezesa i groził mu

Autor: Redakcja

13/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon