Heading article

Rotator TOP - single

Lifestyle

4 design days rusza już pojutrze

MCK

Już po raz czwarty w Katowicach organizowane jest jedno z najciekawszych wydarzeń o architekturze i design w Polsce. Od 24 do 27 stycznia Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek staną się miejscem, gdzie zobaczymy najnowsze trendy w projektowaniu. Szykuje się ciekawy weekend.

Czwarta edycja 4 design days– co przyniesie nowego?

Jak zwykle całe wydarzenie jest podzielone na dwie części. Pierwsza (24-25 styczeń) przeznaczona jest dla architektów, projektantów, producentów i specjalistów. W drugiej (26-27 styczeń) mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy designu.
Na pierwsze dwa dni przewidzianych jest 55 sesji tematycznych w 14 obszarach, m in. Property Froum Katowice, Design czy Architektura. Wśród prelegentów są przedstawiciele świata architektury, designu, developerzy oraz samorządowcy. Gośćmi tegorocznego 4 design days są m in. Ivan Blasi (koordynator, Miles van der Rohe Award), Przemo Łukasik (architekt, założyciel Medusa Group), Magdalena Boczak (architekt, Beczak&Beczak Architekci) czy Jocelyn Fillard (partner, SUD Architekt).
W trakcie festiwalu zostaną też rozstrzygnięte aż cztery konkursy dotyczące architektury i designu, a ich zwycięzcy będą nagrodzeni podczas uroczystych gal.
Sobota i niedziela (26-27 styczeń) to kwintesencja wydarzenia. Swoje podwoje przez miłośnikami architektury i designu otworzy Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek.Bilety można nabyć elektronicznie w cenie 15 złotych lub w kasach MCK w cenie 20 złotych.Podczas dni otwartych będzie można odwiedzić stanowiska wystawców i wziąść udział w wielu prelekcjach (program tutaj).

SILESIA BAZAAR DIZAJN

Najpopularniejszą częścią wydarzenia jest niewątpliwie możliwość spotkania się ze śląskim dizajnem. Targi o tej nazwie odbywają się od 2014, zawsze w kultowych dla Śląska lokalizacjach. Tym razem zlokalziowana jest w salach balowych MCK podczas dni otwartych 4 DESIGN DAYS. Nie ma lepszego miejsca do zapoznania się z bogatym dorobkiem śląskich i polskich designerów nić SILESIA BAZAAR DIZAJN. Katowice na dwa dni stają polską stolicą designu.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe żyje

Chyba nikt w Katowicach nie mówi już, że ogromne środki jakie przeznaczył samorząd Katowic na powstanie Międzynarodowego Centrum Kongresowego to zbędny wydatek. Dzięki tej inwestycji, w centrum miasta powstała przestrzeń, która przenosi Katowice na inny poziom. COP 24, Europejski Kongres Gospodarczy, Europen Start-up Days, to wydarzenia, które budują znakomitą markę naszego miasta. Cieszy też otwartość na nowe inicjatywy, wymianę myśli i różnorodność. Władze Katowic doskonale rozumieją, że do budowy nowoczesnego miasta XXI w. niezbędna jest kreatywność i obecność w mieście ludzi myślących nieszablonowo, patrzących w przód.
Mam nadzieję, że MCK i Spodek stanie się domem dla wielu nowych wydarzeń przyciągających do Katowic przemysł kreatywny. To na nim musimy budować przyszłość miasta. Dlatego 4 design days jest tak cennym wydarzeniem dla stolicy Śląska.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search