Heading article

Rotator TOP - single

Lifestyle

Tysiące zwiedzających na 4 Design days

IMG 1754 1024x439

Odwiedziliśmy dzisiaj największe na Śląsku wydarzenie o designie, architekturze i wykończeniu wnętrza. Tak jak podczas poprzednich edycji, tak i teraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek odwiedziło tysiące zwiedzających.

Najnowsze trendy i design na wyciągnięcie ręki

Wydarzenie roby naprawdę duże wrażanie. Dziesiątki stanowisk wystawienniczych największych producentów elementów wykończenia wnętrz pozwala podpatrzeć najnowsze trendy i rozwiązania. Kuchnie, drzwi, podłogi, elementy wykończenia ścian, oświetlenie, garderoby dają dziesiątki inspiracji to zaaranżowania swojego własnego wnętrza. Coraz liczniejszą rzeszę wystawców stanowią też firmy proponujące rozwiązania IT dla stworzenia inteligentnego domu.
My zwiedzanie rozpoczęliśmy od Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie zlokalizowanych jest większość wystawców. Musimy przyznać, że zaaranżowanie przestrzeni i organizacja targów zrobiła na nas duże wrażenie. To samo tyczy się samych stanowisk wystawienniczych. Widać jak technologia coraz bardziej wchodzi do naszej przestrzeni, a producenci chcą by coraz więcej produktów, mogło być określanych mianem smart. Drugim bardzo widocznym trendem to poszukiwanie rozwiązań eco. Dbanie o środowisko naturalne jest zdecydowanie trendy i na czasie.

4 design days to nie tylko ekspozycje

Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch niezwykle ciekawych wykładach dotyczących najnowszych trendów w projektowaniu łazienek oraz kuchni. Przez całą sobotę i niedzielę odwiedzający mogli posłuchać oraz osobiście spotkać się z architektami, designerami oraz osobowościami medialnymi. Czwartek i piątek, o czym pisaliśmy wcześniej, był zarezerwowany dla firm z branży oraz ekspertów. Podczas tych dni odbyło się szereg eksperckich paneli dyskusyjnych, podczas których omawiano kierunki projektowania przemysłowego, sytuację na rynku nieruchomości i najnowsze trendy w wykończaniu wnętrz.

Design po śląsku – SILESIA BAZAAR

Kultową już częścią 4DD jest SILESIA BAZAAR. Wydarzenie w tym roku zlokalizowano na dolnym holu MCK. Biorą w nim udział projektanci i producenci ubrań, mebli, akcesoriów użytkowych, młodzi twórcy i designerzy. W tym roku bardzo dużą część bazaru stanowiły stoiska z oryginalnymi, ręcznie robionymi ubraniami. Trzeba przyznać, że wiele propozycji było bardzo ciekawych, a kupujące je głównie kobiety, na pewno będą się wyróżniały na ulicach śląskich miast. Podsumowując, na pewno warto było wybrać się na to wydarzenie. Kto jeszcze nie był, niech żałuje. Dzisiaj do 18.00 jeszcze jest szansa to odwiedzenia MCK i Spodka, by zobaczyć naprawdę wiele ciekawych inspiracji.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search