Heading article

Rotator TOP - single

Lifestyle

Dołącz do Śląskich Aniołów i weź udział w biegu!

Previous Next

Fundacja Śląskie Anioły już od czterech lat organizuje popularne charytatywne wydarzenie. Zaproszeni są wszyscy, którzy kochają biegi i pomaganie innym.

Skrzydła i sportowe buty 

12 września w Dolinie Trzech Stawów zbiorą się wolontariusze oraz zawodnicy. IV Bieg Śląskich Aniołów potrwa od 11:00 do 14:00. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, nie zależnie od tego, czy jest zawodowym sportowcem, czy ostatnio biegł na lekcji wychowania fizycznego w szkole. Zaplanowano dwie kategorie wiekowe: dziecięca (do 16 lat) oraz dorosła (cała reszta świata). Impreza jest bardzo popularna wśród katowiczan i trzeba się na prawdę spieszyć, by załapać się na ostatnie wolne miejsca. Sprinterom internetowych rejestracji podpowiadamy, że nie zamknięto jeszcze rezerwacji na bieg oraz nordic walking o godz. 12:30 i nordic walking o godz. 14:00. Trasa każdego z tych wyścigów wynosi 5 kilometrów. Dzieci można zapisywać na biegi o długości 0,2 km o 12:20 oraz 13:50. 

Cena opłaty startowej to odpowiednio: 40 zł (starsi zawodnicy), 15 zł (maluchy). Część z tej kwoty zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, a cała reszta dla podopiecznych Fundacji Śląskie Anioły. Na zwycięzców czekają nie tylko sława i chwała zmaterializowane w postaci pucharu, ale - co najważniejsze - duchowa satysfakcja. 

- Jako Fundacja Śląskie Anioły serdecznie zapraszamy i zapewniamy, że jak zawsze będzie bardzo anielsko - zachęcają organizatorzy. 

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa, o której trzeba pamiętać podczas przygotowań do biegu - anielskie przebranie. W końcu w Katowicach na biegu mają spotkać się prawdzie anioły. Organizatorzy przewidzieli także nagrody za najbardziej kreatywny kostium. 

Nie tylko biegają 

Śląska fundacja pomaga potrzebującym od 15 lat. Jej podopieczni to przede wszystkim dzieci zmagające się z różnymi trudnościami: niepełnosprawnościami czy problemami w rodzinie. Wolontariusze wspierają także samotne matki, osoby starsze i wykluczone. 

- Odczuwamy silną potrzebę kontynuacji działań na rzecz osób potrzebujących. Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy mogą i chcą pomagać. Przed nami ważne zadania ukierunkowane na potrzebujących - mówi prezes zarządu fundacji Beata Twardowska. - Jeżeli chcecie Państwo z nami podzielić się swoim Wielkim Sercem – zostańcie już dziś naszymi Śląskimi Aniołami! Przed nami wiele inicjatyw i przedsięwzięć opatrzonych tym, co dla nas najważniejsze - uśmiechem naszych dzieci - dopowiada. 

fot. Śląskie Anioły 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search