Heading article

Rotator TOP - single

Lifestyle

Dzień Kota 2021. Pomóż czworonogom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

Dzien Kota Katowice

Dzień Kota staje się coraz bardziej popularny. Mało kto wie, że to właśnie święto co roku obchodzone jest 17 lutego tylko w Polsce i we Włoszech. Mimo że już stosunkowo rzadko widzi się na ulicach bezdomne zwierzęta, problem nie zniknął. Światowy Dzień Kota ma podkreślić ich znaczenie w życiu człowieka, a także uwrażliwić każdego z nas na pomoc tym wolno żyjącym czworonogom.

Nie trzeba daleko szukać. W naszym mieście pomoc kociakom niesie przede wszystkim Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Wszystkie zwierzęta znajdujące się w placówce są szczepione i odrobaczane, a nowi opiekunowie adopcyjni otrzymują bony na bezpłatną sterylizację.

O kitku słów kilka- posty edukacyjne 

Schronisko na swoim fanpage’u na bieżąco wstawia posty edukacyjne o kotach. Mogą z nich czerpać wiedzę zarówno osoby, które są właścicielami tych słodkich czworonogów, jak i ci, którzy przymierzają się do posiadania zwierzaka. Nie ma co ukrywać, chociaż koty są przesympatyczne, mogą w domu sprawić wiele problemów. Warto się przygotować, zanim okaże się, że kot to jednak zwierzę nie dla nas. Adopcja to bardzo odpowiedzialna decyzja, ważne żeby była dokładnie przemyślana. Cykl „O kitku słów kilka” z pewnością każdemu pomoże w wychowywaniu kociaka.

- Pamiętajcie, że także one są naszymi podopiecznymi i tak samo jak psiaki szukają domów na zawsze – podkreślają w cyklu przedstawiciele schoroniska.

Czego możemy się dowiedzieć? Posty zawierają masę bardzo przydatnych wskazówek. Co ważne, piszą je specjaliści – w końcu są to osoby, które na co dzień zajmują się kociakami w schronisku. Jak wyglądają pierwsze chwile w domu kota? Jak należy go prawidłowo karmić? Dlaczego drapie meble i jak sobie z tym poradzić? Co zrobić gdy sika poza kuwetą? – Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy właśnie w postach „O kitku słów kilka”. Każdemu miłośnikowi kotów polecamy zapoznać się z tą serią. My jesteśmy zachwyceni!

Jak pomóc kotom?

Zostań kocim opiekunem wirtualnym

Nie musimy od razu adoptować kota, żeby mu pomóc. Możemy zostać jego wirtualnym opiekunem – osobą, która chce pomóc konkretnemu potrzebującemu zwierzakowi poprzez regularne wsparcie finansowe.

– Takie wsparcie jest przede wszystkim potrzebne zwierzętom chorym i przebywającym w domach tymczasowych. Zwierzęta te potrzebują często czasochłonnej opieki, częstszego karmienia, podawania lekarstw. Wiąże się to z większym kosztem utrzymania, czyli lepszą karmą, opieką weterynaryjną, lekami – czytamy na stronie schroniska.

Jak zostać wirtualnym opiekunem? Dowiedz się więcej TUTAJ

Możesz zostać karmicielem kotów

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt schronisko nie może wyłapywać kotów wolnożyjących. Według definicji są to koty, które od urodzenia nie mają właściciela i w teorii go nie potrzebują. Można jednak im pomóc, dokarmiając je w okresie jesienno-zimowym. Warto wspomnieć, że już od kilku lat Urząd Miasta Katowice przekazuje środki na zakup suchej karmy dla kotów wolnożyjących. Karmiciele nie tylko zajmują się dokarmianiem tych zwierząt, ale także pomagają w wyłapywaniu kotów, w celu przeprowadzenia sterylizacji i kastracji. Chcesz zostać karmicielem kotów? Skontaktuj się ze schroniskiem w tej sprawie!

  • Fundacja Przystanek Schronisko, tel. 889 771 107
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Daj kotu dom tymczasowy

Domy tymczasowe są wręcz nieocenione. W wielu przypadkach do schroniska trafiają chore koty, które nie mają szans na dojście do zdrowia w placówce. Do domów tymczasowych trafiają także te, które po postu źle znoszą pobyt w schronisku lub są bardzo młode i potrzebują codziennej opieki. Warto dodać, że w przypadku chorych zwierząt koszty leczenia pokrywa Fundacja Przystanek Schronisko.


Adopcja kota 

Wiele kociaków w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach szuka kochających domów. Pamiętajmy, że nie musimy kupować, możemy adoptować! W ten sposób dajemy zwierzakowi szansę na lepsze życie.

Katowice – koty do adopcji

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search