Heading article

Rotator TOP - single

Lifestyle

Ikea w Katowicach przeżyła oblężenie [VIDEO Z DRONA]

Parking Przed Ikea

Rząd zezwolił na ponowne otwarcie galerii handlowych i sklepów meblowych. Pierwszego dnia klienci wręcz rzucili się na zakupy. Katowicka Ikea i Centrum Handlowe Dąbrówka przeżyły prawdziwe oblężenie.

Od soboty, 28 listopada, sklepy w galeriach handlowych i markety meblowe są znów otwarte, jednak muszą one przestrzegać najwyższy reżim sanitarny. Oznacza to, że w obiektach handlowych obowiązuje m.in. limit osób - maksymalnie 1 klient na 15 m2.

Przerwa w dostępie do oferty handlowej poszczególnych sklepów oraz zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprawiły, że w sobotę klienci w całej Polsce rzucili się na zakupy. W sieci pojawiło się nagranie z drona ukazujące okolice centrów handlowych przy alei Rozdzieńskiego w Katowicach.

Możemy na nim zobaczyć pełne parkingi przed Ikeą, Agatą, Castoramą i CH Dąbrówka, korkujące się drogi wyjazdowe i wjazdowe, a także sznur klientów oczekujących na wstęp do sklepów. Wygląda na to, że decydując się na zamknięcie sklepów i ich ponowne otwarcie rządzący osiągnęli efekt odmienny od zamierzonego, bo chcąc uniknąć gromadzenia się ludzi, sprowadzono do centrów handlowych jeszcze większe tłumy...

fot. Marta B. / YouTube

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search