Heading article

Rotator TOP - single

Lifestyle

Jadymy we Ślonsk. Powstała lokalna konkurencja dla Ubera

Wraz z nadejściem lipca na śląskim rynku taksówkarskim pojawiła się nowa firma. Działa bez dyspozytorni, bez prowizji i – jak na razie – bez konkurencji. Przynajmniej w kwestii ceny.

Dokładnie 1 lipca swoją działalność rozpoczęła korporacja Jadymy. Trzeba przyznać, że spośród wielu lokalnych przedsiębiorstw taksówkarskich wyróżnia ją nie tylko sympatia wobec gwary, co widać w nazwie. Chociaż dla wielu użytkowników to z pewnością duża zaleta. Firma co prawda nie deklarowała, że wymaga od swoich kierowców znajomości ślónskij godki, ale kto wie? Może badania wśród potencjalnych klientów wykażą, że to dobry kierunek rozwoju. Wróćmy jednak do tego, co Jadymy rzeczywiście oferuje swoim pasażerom.

Aplikacja dla pasażera

Korporacja zdecydowała się na prowadzenie działalności poprzez aplikację mobilną (wersja Android / wersja iOS), która umożliwia szybkie i sprawne zamówienie taksówki. Nie jest to może dużym zaskoczeniem, bo przyzwyczailiśmy się do tego, że coraz więcej nowych i starszych firm funkcjonuje w ten sposób. Dziwić nas natomiast mogą ceny. W dni robocze w godzinach 6:00 - 22:00 za przejechany kilometr zapłacimy 1,7 zł. Jeśli chcemy skorzystać z taksówki w godzinach nocnych lub w niedzielę, będzie nas to kosztować 2,20 zł. Opłata startowa wynosi 6 zł. W porównaniu z innymi korporacjami z Górnego Śląska, cennik Jadymy wygląda naprawdę zachęcająco. Co więcej, takie stawki obowiązują na obszarze prawie całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, do końca wakacji również na terenie całego województwa śląskiego.

Już niedługo Jadymy uruchomi także linię telefoniczną czynną w godzinach 8:00 - 15:00. Powstanie ona z myślą o osobach starszych, które preferowałyby taki rodzaj kontaktu z korporacją.

Oferta dla kierowcy

Jadymy przedstawia się atrakcyjnie nie tylko z perspektywy pasażera, ale także jako ciekawe miejsce pracy. Kierowcy nie rozliczają się z firmą na zasadzie prowizji (która czasami sięga 25%). Członkostwo w firmie kosztuje 20 zł miesięcznie. W związku z tym, że nie ma dyspozytorni, nie ma także kursów rozdzielanych w nie całkiem sprawiedliwym systemie. Jadymy daje swoim kierowcom możliwość pracowania jednocześnie dla innych popularnych korporacji jak: Uber czy Bolt. Jakie są wymagania wobec potencjalnego pracownika Jadymy? Znajomość gwary śląskiej. A tak na poważnie: kandydat musi mieć skończone 21 lat i – rzecz jasna – posiadać prawo jazdy (co najmniej od roku) oraz licencję taksówkarską. Do tego przystosowany samochód z taksometrem. Kierowca powinien także prowadzić własna działalność gospodarczą.

Satysfakcja dla właścicieli

Korporacja Jadymy jest nowym graczem na taksówkarskim rynku, ale już przebojowo podbija śląskie miasta. Czas pokaże, czy poradzi sobie z liczną i silną konkurencją. Jedno jest pewne: jej założycielom entuzjazmu nie brakuje.

- Na początku był to tylko pomysł: zamawiać przejazdy przez naciśnięcie przycisku - mówią inicjatorzy Jadymy. - Teraz jest to rozbudowana technologia, która pomaga tysiącom ludzi na całym świecie dotrzeć tam, gdzie chcą się dostać, na wiele sposobów – dodają.

fot. Jadymy

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search