Heading article

Rotator TOP - single

Lifestyle

Katowice: Nowy wybieg dla psów. W Murckach czworonogi mogą się wreszcie wyszaleć

Wybieg Dla Psow Katowice

Świetna wiadomość dla właścicieli czworonogów – w Katowicach powstał kolejny wybieg dla psów. Znajduje się w Murckach przy skrzyżowaniu ulic Goetla i Fojkisa. Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Nowy Wybieg dla psów w Katowicach 

Na nowym wybiegu znajduje się wiele urządzeń do ćwiczeń dla czworonogów. Psy mogą wyszaleć się na slalomie oraz równoważni. Nie brakuje również drabinek, szałasu, kładki, obręczy do przeskoków, platformy oraz drążków, których wysokość można regulować.

Żeby nie być jednak gołosłownym, prezydent Katowic Marcin Krupa wstawił na swój profil zdjęcia swojego yorka Sisi, który testował już wybieg.

- Poza pokonywaniem przeszkód, z dużym entuzjazmem oszczekała kolegów z drugiej części psiego parku! – przyznaje Marcin Krupa.

Cały wybieg został oświetlony lampami solarnymi oraz ogrodzony siatką z dwoma bezpiecznymi wejściami. Nie brakuje tu także „piesuarów” i koszów na śmieci z wbudowanym podajnikiem woreczków na psie odchody.

W ramach szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego zakończyła się również modernizacja i powiększenie parku przy Skwerze Sidły. W trakcie realizacją są nowe wybiegi przy ul. Techników oraz na osiedlu Zadole.

Wybiegi dla psów w Katowicach

To nie jedyne miejsce, gdzie w Katowicach można wypuścić psa bez smyczy. W naszym mieście jest wiele innych wybiegów, które cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników czworonogów.

Wybieg dla psów w Katowicach. Park Bogucki

Mieszkańcy dzielnicy Bogucice mają do dyspozycji wybieg dla psów w Parku Boguckim, który graniczy ze Strefą Kultury i Muzeum Śląskim. Psy mogą się wyszaleć na ok. 1 000 m2. Co ważne, 150 metrów od wybiegu dla psów, jest darmowa toaleta dla ludzi.

Wybieg dla psów na Osiedlu Witosa

Kolejny wybieg dla psów w Katowicach znajduje się na Osiedlu Witosa przy Kochłowickiej nieopodal autostrady A4 w kierunku na Wrocław. Wybieg o powierzchni ok. 1 000 m2 jest wyposażony w kosze na psie odchody oraz ławki. Psy mogą ćwiczyć na pochylni prostej oraz tyczkach do slalomu.

Wybieg dla psów - Orkana Brynów

To nie koniec listy wybiegów dla psów w Katowicach. Kolejny znajduje się przy ul. Orkana 13 niedaleko Hotelu Pomocy Społecznej dla Kobiet. Wybieg ma powierzchnię ok. 1400 m2.

Wybieg dla psów w Szopienicach

Kolejną dzielnicą Katowic, która ma swój wybieg dla psów są Szopienice. Miejsce dla czworonogów znajduje się przy ul. 11 Listopada na Skwerze Janusza Sidły nieopodal Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Ośrodek Sportowy Szopienice). Wybieg ma ok. 300 m2. Psy mogą wyszaleć się na pochylni skośnej, pochylni prostej, równoważni oraz słupkach do slalomu. Dla właścicieli dostępne są ławki.

Wybieg dla psów na Ligocie – Plac Miast Partnerskich

Wybieg dla psów na Placu Miast Partnerskich (kiedyś Placu Centralnego) co prawda jest niewielki, ale chyba jak najbardziej znany w mieście. Korzystają z niego mieszkańcy dzielnicy Ligota-Paniewniki. Ma ok. 600 m2.

Nikiszowiec – jest tu jeden z najlepszych wybiegów dla psów w Katowicach

Do tego wybiegu z pewnością warto udać się ze swoim pupilem, szczególnie jeśli lubi pokonywać przeszkody – na Nikiszowcu bowiem ich nie brakuje. Ma ok 800 m2. Są tu dwa betonowe tunele ustawione w rzędzie, słupki do slalomu, płotek do skoków, pochylnia prosta oraz pochylnia skośna. Wybieg wyposażony jest w dwie śluzy wejściowe oraz kosze na psie odchody z woreczkami. Wybieg znajduje się przy ul. Górniczego Dorobku 26.

Dog Park – Wybieg dla psów w Katowicach Józefowcu

Co prawda wybieg na Nikiszowcu jest imponujący, jednak ma sporego konkurenta – wybieg w Katowicach Józefowcu. Przede wszystkim jest wyposażony w różnego rodzaju przeszkody dla psów – możemy być pewni, że naszym czworonogom się spodoba, w końcu projektował je psi behawiorysta. Wybieg ma powierzchnię ok. 820 m2

fot. Marcin Krupa/fb

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search