Lotny Festiwal Piwa w Katowicach prawie odleciał. Interweniowała straż pożarna. Cztery osoby lekko ranne

W weekend 24-26 maja 2024 r. na placu Sławika i Antalla przy Spodku w Katowicach odbywał się plenerowy festiwal piwa. Niestety musiał się zakończyć wcześniej niż planowano, bo silne podmuchy wiatru wywróciły namioty.

Fb Lotny Festiwal Piwa
Lotny festiwal piwa

Trzydniowa impreza miała trwać do wieczora w niedzielę 26 maja, jednak musiała się zakończyć już wczesnym popołudniem. Jak informują służby wojewody śląskiego, podczas Lotnego Festiwalu Piwa, jaki odbywał się w weekend na placu Sławika i Antalla przed Spodkiem w Katowicach, podmuch silnego wiatru około godz. 15 wywrócił namioty stelażowe.

Cztery osoby dorosłe doznały lekkich obrażeń ciała. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu imprezy. Straż pożarna zakończyła działania o godz. 16:27.

Organizatorzy napisali na Facebooku: "Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa związanego z silnymi wiatrami, festiwal musi zostać przedwcześnie zakończony. Z przykrością informujemy, że musimy zamknąć festiwal".

Maciek komentował na Facebooku tę informację: "Dobrze, że nikt nie zginął od tych latających betonowych bloczków namiotowych. Brawo dla odważnych, tych co przytrzymywali konstrukcje by nie poleciały dalej". Z kolei Zygmunt opisywał sytuację na miejscu: "Byłem tam jak to się stało. Minuta wiatru i naprawdę szok co się odwaliło. Z tego co widziałem 3 osoby ranne. Karetki, straż i policja".

Gks katowice

Może Cię zainteresować:

Po 19 latach GKS Katowice wraca do Ekstraklasy! Adrian Błąd bohaterem meczu z Arką Gdynia

Autor: Redakcja

26/05/2024

Budowa drogi do nowego stadionu w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Katowice. Zaczęła się budowa drogi do nowego stadionu i dodatkowego zjazdu z autostrady A4. Wycięto drzewa

Autor: Katarzyna Pachelska

23/05/2024

Katowice panorama Spodek

Może Cię zainteresować:

Katowice marzą o tytule Europejskiej Stolicy Kultury. Gotowe są wydać 63 mln zł

Autor: Michał Wroński

22/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon