Łóżko w szafie do wynajęcia jako "pokojik" w Katowicach. Cena? 600 złotych miesięcznie

"Pokojik" do wynajęcia w katowickiej Superjednostce wywołał spore zainteresowanie na Twitterze. To szafa/garderoba, do której włożono kanapę. Nie ma nawet okna. Cena? 600 złotych miesięcznie. Nie, to nie żart.

Twitter
Wpis na Twitterze dot. ogłoszenia

Na popularnym portalu OLX od kilku tygodni wisi ogłoszenie. Pan Sebastian wynajmuje "pokojik" w katowickiej Superjednostce.

- Witam mam w ofercie mały pokojik do wynajecia nie pobieram kaucji a pokój ze wszystkim plus WI-FI jest za kwote 600 zl za miesiąc myśle że dla kogoś kto pracuje i przychodzi się przespać to dobra oferta - czytamy na OLX (pisownia oryginalna).

Jak słusznie zauważyli użytkownicy Twittera, to tak naprawdę nie żaden pokój, ale szafa/garderoba, do której włożono kanapę. Sęk w tym, że jest tam zbyt ciasno, żeby ją rozłożyć. Nie ma żadnego stolika, biurka, nawet okna. Tylko szafa, kanapa, przedłużacz, malutki wiatrak i dwie wiszące półki.

Podejrzewaliśmy, że to żart, ale nie - ogłoszenie jest prawdziwe. "Pokojik" naprawdę można wynająć. Poza tym w mieszkaniu znajduje się kuchnia, łazienka i inne pomieszczenia, zajmowane przez lokatorów. Właściciel stwierdził, że nie każdemu taki "standard" pasuje, ale aktualnie pomieszczenie jest już zajęte.

Pilne 1

Może Cię zainteresować:

Strzały z broni i policyjny pościg ulicami katowickich dzielnic Podlesie i Kostuchna. Mężczyzna, który chciał potrącić policjanta, ciągle jest poszukiwany

Autor: Katarzyna Pachelska

04/03/2023

Budynek z mieszkaniami od 2,5 metra kwadratowego

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym prawem minimalny metraż mieszkania w Polsce to 25 metrów kwadratowych. Wszystko, co ma mniejszą powierzchnię, jest niezgodne z przepisami lub omija je w jakiś sposób. W przypadku łóżka wstawionego do szafy nie ma jednak jednak mowy o naruszeniu prawa. To nie całe mieszkanie na wynajem, a jeden "pokojik".

Portal Noizz.pl opisał jednak przypadek dewelopera, który zaprojektował budynek z "mieszkaniami" o powierzchni od 2,5 do 13 metrów kwadratowych.

- Nikt w Polsce w XXI wieku nie powinien być pozbawiony możliwości wyjrzenia przez okno, skorzystania z bieżącej wody, prądu albo zrobienia kilku kroków w miejscu, w którym mieszka. Jeśli dany lokal nie spełnia standardów, które w polskim prawie definiują mieszkanie, oznacza to, że nie daje gwarancji na to, że życie w nim będzie godne - powiedział Filip Springer.

Zaniedbane psy katowice brynow 17

Może Cię zainteresować:

Katowice. Trzy psy odebrane właścicielowi. Były w brudnych boksach, bez możliwości wyjścia na spacer

Autor: Katarzyna Pachelska

03/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon