Katowice. Trzy psy odebrane właścicielowi. Były w brudnych boksach, bez możliwości wyjścia na spacer

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi trzy psy, które były trzymane w brudnych od fekaliów betonowych boksach bez możliwościowi wyjścia na spacer i dostępu do czystej wody i jedzenia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi trzy duże psy.

Do policyjnej interwencji doszło w katowickiej dzielnicy Brynów. Na terenie firmy transportowej, w betonowych boksach pełnych zwierzęcych odchodów, 39-letni mężczyzna trzymał swoje trzy psy. Jak ustalili policjanci, boksy nie były sprzątane od ponad trzech miesięcy, a owczarki niemieckie znajdujące się w nich nie miały możliwości wyjścia na spacer. Psy nie miały również dostępu do czystej wody i jedzenia. Piły deszczówkę zmieszaną z fekaliami.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania względem zwierząt. Właściciel został przesłuchany, a psy, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane zostały pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Psy były wychudzone, a ich sierść silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. Już w schronisku zostały nakarmione, wykapane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Policjanci przypominają, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Skradziony plecak autobus katowice 1

Może Cię zainteresować:

Katowice. Ktoś ukradł z autobusu plecak z dokumentacją medyczną kobiety chorej na raka

Autor: Katarzyna Pachelska

02/03/2023

Zwloki mezczyzny katowice

Może Cię zainteresować:

Kim był zmarły mężczyzna, którego zwłoki odnaleziono w Katowicach? Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Autor: Redakcja

01/03/2023

Kradziony samochód w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Złodziej zatrzymany dzięki czujności właściciela samochodu. Nie pomogła zmieniona rejestracja

Autor: Redakcja

28/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon