Mężczyzna próbował przekupić strażnika miejskiego. Proponował mu... 50 złotych za swoje wykroczenie

Przy ulicy Lompy w Katowicach strażnicy miejscy zauważyli samochód, który został zaparkowany w miejscu niedozwolonym. Właściciel pojazdu po powrocie do samochodu wezwał strażników w celu usunięcia blokady. By uniknąć kary proponował służbom aż 50 złotych łapówki.

Straż miejska

Mężczyzna próbował przekupić strażnika miejskiego

Do zdarzenia doszło na początku września. Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował przekupić strażników miejskich. Służby w trakcie rutynowych kontroli zauważyli przy ulicy Lompy samochód, który zaparkował w miejscu niedozwolonym. Ze względu na fakt, że kierującego nie było na miejscu, została założona blokada na koło auta.

Gd właściciel pojazdu wrócił na miejsce, wezwał strażników w celu usunięcia blokady. 49-letni mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia, za które miał być ukarany mandatem w wysokości 100 zł i jednym punktem karnym.

W momencie, gdy strażnicy miejscy wykonywali czynności służbowe związane z popełnionym wykroczeniem, mężczyzna jednemu z nich wsunął do kieszeni 50 zł, by odstąpił od wystawienia mandatu. Strażnik miejski natychmiast powiadomił o tym fakcie katowickich policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę za przestępstwo korupcyjne, a banknot zabezpieczyli jako dowód w sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Zabezpieczono również gotówkę na poczet przyszłych kar.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon