Mieszkańcy Katowic wybrali wariant przedłużenia ul. Bocheńskiego do Ligoty i Panewnik

Ponad 2 tys. mieszkańców Katowic wzięło udział w konsultacjach dot. przedłużenia ul. Bocheńskiego. Wybierając spośród trzech możliwości, 51 proc. respondentów wskazało na wariant drugi od skrzyżowania z ul. Załęska Hałda do skrzyżowania ul. Kijowskiej i Wybickiego.

Urząd Miasta Katowice poddał pod konsultacje z mieszkańcami trzy warianty przebiegu przedłużenia ul. Bocheńskiego od Załęskiej Hałdy do Ligoty i Panewnik.

Wariant pierwszy wyznaczono równolegle do ul. Dobrego Urobku, wzdłuż dawnej linii kolejowej, do ul. Hadyny. Warianty drugi i trzeci zakładają przebieg przez teren leśny. Drugi łączy się ze skrzyżowaniem ul. Wybickiego oraz Kijowskiej, trzeci z ul. Hadyny.

W poniedziałek, 3 stycznia, opublikowano wyniki głosowania, w którym udział wzięło w sumie 2022 mieszkańców Katowic:

  • wariant pierwszy - 787 głosów,
  • wariant drugi - 1030 głosów,
  • wariant trzeci - 205 głosów.

Największa frekwencja była wśród mieszkańców Ligoty i Panewnik (1064 głosy), Załęskiej Hałdy i zachodniej części Brynowa (205 ankiet) oraz Osiedla Witosa (117 ankiet), czyli dzielnic, dla których przedłużenie ul. Bocheńskiego ma największe znaczenie. Wszędzie tam wygrał wariant drugi.

- Celem przedstawionego zamierzenia jest budowa drogi dla usprawnienia połączenia drogowego Ligoty i Panewnik z centrum Katowic, w tym także komunikacji pieszej, rowerowej oraz transportu publicznego w tym rejonie - mówi prezydent Marcin Krupa.

Oprócz ankiet do Urzędu Miasta wpłynęło 55 maili z uwagami.

- Analiza danych zebranych w trakcie procesu konsultacyjnego pozwoli podjąć dalsze decyzje dotyczące prac projektowych. Niemniej jednak tak znaczące poparcie mieszkańców dla wariantu drugiego wskazuje kierunek przyszłych działań. Należy jednak pamiętać, że faktyczny przebieg drogi może się różnić od przedstawionego na wizualizacji, dlatego też na etapie opracowania projektu budowlanego mieszkańcy Katowic zostaną ponownie zaproszeni do włączenia się w proces konsultowania - zapewnia Justyna Buchalik, naczelniczka wydziału komunikacji społecznej.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zamknięta ulica Upadowa w Katowicach

Ulica w Katowicach zamknięta. Już nie można robić skrótu

Węzeł Giszowiec, Katowice, budowa

Przebudowa węzła Giszowiec:. Zmiany od 28 stycznia

Spadła temperatura, na drogach zrobiło się niebezpiecznie

Spadła temperatura, a na drogach zrobiło się niebezpiecznie

Otwarcie sklepy socjalnego w Katowicach-Ligocie

Drugi sklep socjalny w Katowicach otwarto w Ligocie

Autobus linii 688

PKM Katowice nie ma kierowców. Nie będzie obsługiwać 5 linii

OI001999

Płatny parking w Strefie Kultury. Kasy już stoją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!