Mieszkanie w kultowym katowickim bloku za prawie milion złotych. To dwupoziomowy apartament

Dwupoziomowy apartament o powierzchni ponad 100 m2 na największym katowickim osiedlu, w kilkunastopiętrowym bloku. Cena? Milion złotych bez tysiąca. Zobaczcie zdjęcia tego niecodziennego jak na osiedlowe warunki, mieszkania.

Zwykle mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie są zbyt duże. Jednak ten apartament w kultowej kukurydzy z 1989 roku na Osiedlu Tysiąclecia ma ponad 100 metrów, i w dodatku na dwóch poziomach.

Mieszkanie na Osiedlu Tysiąclecia prawie za milion złotych

Mieszkanie jest wystawione na sprzedaż, znaleźliśmy je w serwisie otodom.pl, w ofercie pośrednika Metrohouse.

Jego powierzchnia to dokładnie 113,1 m2. Cena: 999 000 zł (czyli 8 833 zł/m2). Znajduje się na dwóch ostatnich (15. i 16.) piętrach niższej kukurydzy (wyższe bloki mają po 25 pięter).

Pośrednik kusi takimi atutami mieszkania, jak "prestiżowa lokalizacja, doskonała komunikacja z centrum, piękny widok". Jednym zdaniem: "Doskonała lokalizacja pod komfortowy penthouse".

Na mieszkanie składają się:

  • kuchnia otwarta bez okna 12,5 m.kw
  • salon z jadalnią 36 m.kw
  • łazienka 5 m.kw
  • sypialnia 12 m.kw
  • sypialnia 14,9 m.kw
  • sypialnia 14,8 m.kw
  • komunikacja 11,8 m.kw
  • łazienka główna 6 m.kw z hydromasażem

Widok na panoramę Katowic

Wejście do mieszkania znajduje się na 15. piętrze. Z przestronnego przedpokoju wchodzimy do dużego salonu połączonego z otwartą (ale ślepą) kuchnią, następnie po schodach wchodzimy na drugi poziom, gdzie z korytarza znajduje się dostęp do trzech sypialni, garderoby i łazienki.
Apartament ma 4 balkony, z których, jak czytamy w ogłoszeniu, rozpościera się "widok zapierający dech w piersiach na panoramę Katowic i piękne widoki, zwłaszcza nocą na rozświetlone arterie miasta".

Więcej o Osiedlu Tysiąclecia:

Z porównywarki cenowej otodom.pl wynika, że cena tego apartamentu jest wyższa od średniej ceny 4-pokojowego mieszkania w Katowicach o 36 proc., ale już cena m2 jest tylko o 6 proc. wyższa od średniej.

Co ciekawe, to niejedyny apartament w kukurydzach w cenie zbliżającej się do miliona złotych. Na otodom.pl można znaleźć też ofertę mieszkania za 990 000 zł. Też znajduje się na 16. piętrze, ale wyższej kukurydzy. Jest nawet większe od poprzedniego, bo ma 130 m2. Właścicielka tego apartamentu reklamuje swój lokal: "Poczuj się jak mieszkaniec Manhattanu".

ZOBACZ TEŻ:

Mieszkanie Katowice moderna12

Może Cię zainteresować:

Prawie 1,3 mln zł kosztuje apartament z ogrodem zimowym w modernistycznej kamienicy w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon