Prawie 1,3 mln zł kosztuje apartament z ogrodem zimowym w modernistycznej kamienicy w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia!

Katowicka moderna jest słynna w całej Polsce. Rzadko na rynku nieruchomości pojawiają się takie perełki jak ten apartament z ogrodem zimowym w modernistycznej kamienicy przy ul. Podchorążych 3 w centrum Katowic. To rzadki przykład budynku, w którym klatka schodowa jest tak ładna (o ile nie bardziej!) niż samo mieszkanie. Zobaczcie zdjęcia.

5-piętrowa zabytkowa kamienica w kształcie litery L przy ul. Podchorążych, nazywana też Domem Łucji i Dawida Felixów, położona tuż koło Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego i niedaleko katedry, to jeden z ciekawszych przykładów katowickiego modernizmu międzywojennego.

Ogrody zimowe w ogromnym ryzalicie

Została oddana do użytku w 1937 r. Jej charakterystycznym elementem jest ogromny, mocno wysunięty przeszklony ryzalit, w którym znajdują się ogrody zimowe. Dom ten należał do Łucji i Dawida Felixów, a autorem projektu był Filip Brenner, który obok Karola Schayera, Zbigniewa Rzepeckiego i Tadeusza Michejdy był czołowym architektem tamtego okresu. Kamienica znajduje się na katowickim Szlaku Moderny.

Jak czytamy w "Spacerowniku po Katowicach. Śródmieście, część południowa", autorstwa Piotra Fuglewicza i Barbary Zygmańskiej (recenzja przewodnika: Spacerownik po Katowicach. Śródmieście, część południowa RECENZJA) "mieszkania w tej kamienicy były duże i luksusowe, podzielone na część oficjalną z salonem, gabinetem i pokojem stołowym oraz część gospodarczą z kuchnią, łazienką, pokojem dla służby i sypialniami".

Apartament za prawie 1,3 miliona złotych

I właśnie mieszkanie z takim obłym, niezwykle słonecznym, bo z południową wystawą, ogrodem zimowym, znajdujące się na pierwszym piętrze tej kamienicy, zostało wystawione na sprzedaż. Ma dokładnie 99,62 m2 powierzchni użytkowej, ale doliczając do tego 18,5 m2 ogrodu zimowego i balkon z wejściem od strony salonu oraz sypialni, robi się 125 m2. Co ciekawe, z ogrodu zimowego można oczywiście korzystać w chłodniejsze pory roku, bo jest wyposażony w centralne ogrzewanie, kran z bieżącą wodą oraz odpływ podłogowy.

Cena ofertowa tej perełki też zapiera dech w piersiach. To 1 290 000 zł, czyli 12 949 zł za metr kwadratowy.

Piękna klatka schodowa

Za tę cenę dostaniemy jednak nie tylko 4 pomieszczenia w układzie zbliżonym do kwadratu o powierzchniach odpowiednio od 20 do 28 m2 oraz łazienkę z toaletą, ale też przywilej korzystania na co dzień z jednej z piękniejszych klatek schodowych w Katowicach. Gdyby ktoś jednak nie chciał chodzić po schodach, to spieszymy poinformować, że w budynku jest (działająca) winda.

W mieszkaniu zachowały się oryginalne drzwi wejściowe z relingiem, wszystkie drzwi wewnętrzne z klamkami, z czego dwie pary z nich stanowią drzwi skrzydłowe łamane, oraz parkiety na podłogach.

W najbliższą sobotę, 26 marca, odbędzie się dzień otwarty tej nieruchomości. Osoby zainteresowane oglądaniem mieszkania są proszone kontakt telefoniczny z agentką Freedom Nieruchomości w celu ustalenia godziny spotkania. Tel. 608-882-552.

ZOBACZ TEŻ:

Katowice w archiwalnym filmie z 1974 roku

Może Cię zainteresować:

Unikatowy film z Katowic z 1974 roku. Przy Armii Czerwonej dobrze widać zabudowę Dworu Tiele-Wincklerów

Autor: Redakcja

14/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka