Mieszkaniec Katowic chciał popełnić samobójstwo. Zawód miłosny

27-letni mężczyzna stał już za barierkami zabezpieczającymi na wiadukcie w Katowicach (ul. Bagienna). Gdyby nie przypadek, doszłoby do tragedii.

Katowiczanin próbował skoczyć z mostu, zdjęcie poglądowe
Katowiczanin próbował skoczyć z mostu, wiadukt w Katowicach

Był już wieczór. Poniedziałek (27 września 2021) zmierzał ku dniu następnemu. Policjant z Wydziału Prewencji mysłowickiej komendy wracał do domu. Przejeżdżał właśnie ulicą Bagienną w Katowicach, gdy na wiadukcie zamajaczyła mu postać, stojąca niebezpiecznie blisko krawędzi.

"Nie podchodź, bo skoczę z mostu"

Funkcjonariusz zatrzymał samochód i natychmiast wezwał odpowiednie służby. Aby nie tracić czasu zawrócił i podjechał do mężczyzny. Ten widząc zatrzymujący się w pobliżu pojazd, od razu zagroził, żeby się do niego nie zbliżać, bo skoczy z mostu.

Policjant doskonale wiedział, że nie może podjąć żadnych pochopnych kroków, ani być zbyt natarczywym. Widząc, w jakim desperat jest stanie, spróbował nawiązać z nim kontakt, starając się zdobyć jego zaufanie. Nie było to łatwe, ale policjant wykazał się olbrzymim spokojem i cierpliwością. Podczas kilkunastominutowej rozmowy mężczyzna przyznał, że przeżył niedawno zawód miłosny, który spotęgowany innymi problemami osobistymi popchnął go do takiej decyzji.

Funkcjonariuszowi policji ostatecznie udało się odwieźć 27-latka od skoku. Policjant pomógł mu wrócić na bezpieczną stronę wiaduktu i razem, w samochodzie mundurowego, poczekali na przyjazd służb. Niedoszły samobójca trafił już pod opiekę specjalistów.

Pomoc w depresji

Takie sytuacje najdobitniej uświadamiają, że trzeba otworzyć własną empatię najszerzej jak się da. I jeśli tylko ktoś w naszym bezpośrednim otoczeniu przejawia sygnały, że potrzebuje wparcia, że coś go przytłacza i wykańcza – nie można lekceważyć takich sytuacji.

Wykaz telefonów specjalistów, którzy udzielą wsparcia:

  • Numer alarmowy 112
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numerem 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numerem 116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numerem 800 12 12 12

Odważna akcja policjantki. Zatrzymała pijanego kierowcę w czasie wolnym od służby

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon