Młode ziemniaki za 11 zł kg, kapusta za 18 zł, pomidor za prawie 30 zł. Ceny warzyw i owoców na Biobazarze w Katowicach

Ceny owoców i warzyw ostatnio są na tapecie, z powodu rekordowej ceny czereśni, sfotografowanej na targu gdzieś w Polsce. 260 zł za kilogram robi wrażenie. A ile kosztują frukta na Biobazarze w Katowicach - sprawdziliśmy.

Biobazar na terenie byłej Huty Baildon przy Brackiej to jedno z pierwszych takich miejsc, jakie powstały w regionie. Sam pomysł Biobazaru wywodzi się z Warszawy, to tam zaczął działać pierwszy taki targ. Pomysł jest prosty - udostępnić miejsce dla wytwórców albo pośredników w handlu produktami ekologicznymi. Można tu kupić nie tylko owoce i warzywa, ale wszelkie inne produkty spożywcze, np. wędliny, sery, ryby, jaja, kasze, ryż, garmażerkę, wypieki słodkie, pieczywo. Są też gotowe dania w słoikach, hummusy. Słowem - pełen przekrój.

Zobacz, ile kosztują warzywa i owoce na Biobazarze w Katowicach. Zajrzyj do naszej galerii zdjęć.

Organizatorzy Biobazaru w Katowicach zapewniają, że wszystkie produkty, jakie są dostępne u nich mają certyfikat, potwierdzający, że są przetworzone w sposób ekologiczny. Takie wytwarzanie czy hodowla są droższe niż przemysłowy sposób, dlatego prawie wszystkie produkty są tu droższe niż w marketach. Ale wiadomo, za co się płaci - m.in. za brak pestycydów i innych nawozów.

Katowicki Biobazar działa dwa dni w tygodniu - w środy i soboty w godz. 7-14.

ZOBACZ TEŻ:

Wizualizacja kościół

Może Cię zainteresować:

Pamiętacie burzę wokół projektu modernizacji wnętrza Kościoła Dominikanów przy Sokolskiej w Katowicach? Dominikanie postawili na swoim

Autor: Katarzyna Pachelska

10/05/2022

Pomnik Powstańców Śląskich, Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice bez Spodka? Trudno sobie to wyobrazić, łatwiej zobaczyć na starych zdjęciach

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon