Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wyruszy 23 września na ulice Katowic. Utrudnienia w centrum miasta

Zaczął się rok szkolny, więc i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny rozpocznie nową serię manifestacji na ulicach polskich miast. Marsz młodych przez Katowice odbędzie się w piątek, 23 września. Spodziewane są utrudnienia w centrum, w tym w okolicach Ronda im. Ziętka.

Kolejny marsz młodych ludzi przez polskie miasta zaplanowano na 23 września 2022 r. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się w:

  • Katowicach
  • Łodzi
  • Szczecinie
  • Gdańsku
  • Warszawie
  • Wrocławiu
- Strajkujemy, ponieważ tegorocznego kryzysu dało się uniknąć. Ludzie nie mogą tracić pracy, wybierać między ciepłym domem, a ciepłym posiłkiem. Musimy oduzależnić się od Rosji, oraz przestawić się na alternatywne źródła energii jak najszybciej w sposób sprawiedliwy! - mówią organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Wśród postulatów ekologicznie zaangażowanych młodych ludzi jest składka solidarnościowa obciążająca spółki paliwowe. Młodzi wskazują, że pieniądze te można zainwestować w tym sezonie grzewczym na pomoc, dofinansowując opał czy pomoc przedsiębiorstwom przed upadkiem. A przed następnymi sezonami - w termoizolacji domostw i transformacji energetycznej.

Katowicki Młodzieżowy Strajk Klimatyczny rozpocznie się na Rynki o godz. 13.00. Trasa marszu biegnie przez Rondo im. Ziętka, ul. Chorzowską (do siedziby spółki Tauron), plac Wolności. Można się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym.

Fragment zrekultywowanej hałdy

Może Cię zainteresować:

Elektrownia słoneczna na składowisku odpadów w Katowicach. Ponad 2000 paneli fotowoltaicznych

Autor: Katarzyna Pachelska

17/06/2022

Skwer w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Rekordowa liczba zgłoszonych wniosków do III edycji Zielonego Budżetu w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon