Muzeum-Wy-Dźwięki. Plenerowy koncert na terenie Muzeum Śląskiego z okazji przyłączenia części Górnego Śląska do II RP

Muzeum-Wy-Dźwięki to wydarzenie w Katowicach, zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

materiały promocyjne
Wydźwięki - program

Muzeum-Wy-Dźwięki zaplanowano na 2 lipca 2022. Część dzienna wydarzenia startuje o godzinie 16:30, natomiast część koncertowa rozpocznie się tuż po zmroku.

Organizatorzy podzielili wydarzenie na dwie części zależne od pory dnia. Część dzienna rozpoczyna się o godzinie 16:00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w historycznej grze terenowej zorganizowanej w Muzeum Śląskim i pobliskim parku, sprawdzić swoje siły w konkursach z nagrodami oraz wyciszyć się w trakcie rodzinnych zajęć jogi. Ponadto na głównej promenadzie zaplanowano występ orkiestry górniczej.

Część nocna wydarzenia skupi się na koncertach i sztukach audiowizualnych. Specjalnie na tę okazję stworzono autorskie aranżacje pieśni powstańczych, które wykona orkiestra AUKSO pod batutą Marka Mosia. Współtwórcami reinterpretowanych utworów są kompozytor i artysta dźwiękowy Piotr Peszat oraz BIØS – dj, producent i realizator dźwięku. Na koncercie w nowej interpretacji zostanie zagrana m.in. Rota Śląska, Od Bytomia bita droga czy Kajze Mi Się Podzioł Mój Synocek Miły.

Na scenie głównej wystąpią tego wieczoru także dwa duety – lwowski Vellow i warszawskie Rysy.

Nad oprawą wizualną całego wydarzenia oraz iluminacją Szybu Warszawa II czuwa Tomasz Gawroński – artysta wizualny i pomysłodawca Tving Stage Design.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon