Myślisz o pompie ciepła lub już ją masz? Jakie grzejniki wybrać? Tylko regulusy!

Inwestycja w związane z budynkiem centralne ogrzewanie jest inwestycją na długie lata, często na całe życie. Z pewnością uniwersalny, łatwo sterowalny, nierdzewny produkt wytrzyma każdą próbę czasu, przetrwa każdą modę. Jakie jeszcze cechy użytkowe powinien mieć idealny, współczesny grzejnik centralnego ogrzewania? Produktem spełniającym większość wysokich i stale rosnących wymagań użytkowników są grzejniki firmy REGULUS®-system.

Regulusy są grzejnikami miedziano-aluminiowymi, lecz nie są konwektorami. Podczas pracy, ich powierzchnia zewnętrzna jest również ciepła, a nawet gorąca. Regulusy charakteryzuje mieszany sposób oddawania ciepła do otoczenia – konwekcyjno-promieniujący z przewagą konwekcji. Ogromna w rozwinięciu powierzchnia czynna regulusów, nieosiągalna choć wymarzona dla innych konstrukcji oraz wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego materiałów tworzących grzejnik (miedź i aluminium), powodują, iż jego sprawność w przekazywaniu ciepła do otoczenia jest wyjątkowa. Ilość powietrza przepływająca poprzez i obok grzejnika REGULUS® jest znaczna, dlatego też powietrze w pomieszczeniach jest aktywnie mieszane, tworząc idealną izotermię bez stref chłodniejszych, bez nisz z zalegającym „starym” zużytym powietrzem. W dobie obecnie budowanych ciepłych, szczelnych „termosów”, cecha ta jest zaletą o znaczeniu kardynalnym. Regulusy wymuszają cyrkulację powietrza, wspomagając wietrzenie pomieszczeń i usuwanie poprzez otwory wentylacyjne powietrza z podwyższoną zawartością dwutlenku węgla i pary wodnej i co ważne, z obniżoną zawartością tlenu.

grzejniki ścienne z wentylatorem i uniwersalny wentylator podgrzejnikowy

Wymuszona cyrkulacja powietrza – grzejniki ścienne z wentylatorem i uniwersalny wentylator podgrzejnikowy

Jakie grzejniki do pomp ciepła? Ogrzewanie niskotemperaturowe wymusza inne podejście do zagadnienia. Po to by podwyższyć moc grzejnika, należy jak najszybciej usunąć ogrzane powietrze z jego otoczenia, czyli wymusić ruch powietrza poprzez grzejnik i wokół niego. Wystarczy zastosować grzejniki z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem (24 V lub 230 V) – E-VENT lub REVERS. Efekt jest kolosalny – możliwy wzrost mocy grzewczej grzejnika o około 40% bez zmiany wielkości grzejnika! Można jeszcze dodać progi wymuszonej cyrkulacji powietrza (sterowanie biegami) i mamy wielostopniową „skrzynię biegów” mocy grzewczej. Zyskujemy ważny atut w sytuacji gdy nasze potrzeby w zakresie ilości ciepła są bardzo zmienne, co wynika ze specyfiki polskiego klimatu.

Gdy ktoś słyszy – „grzejniki z wentylatorem”, pojawia się skojarzenie z „farelką”. Tymczasem zamontowane w grzejnikach typoszereg E-VENT oraz REVERS tzw. wentylatory poprzeczne (długie, wąskie, w kształcie walca) pracują z głośnością około 30 dB (30 dB to cichy szept słyszany z odległości 1 m), a pobór prądu przez taki wentylator to zaledwie kilkanaście W (więcej na: https://regulus.com.pl/grzejniki-z-wentylatorem/).

Grzejniki z wentylatorem to sposób na znaczny wzrost mocy, szczególnie cenny dla właścicieli domów, u których zmiana kotła spowodowała, że posiadane grzejniki grzeją za słabo, w związku z tym szukają oni rozwiązania, by powstały problem względnie tanio rozwiązać. Grzejniki niskotemperaturowe REGULUS®-system wyposażone w wentylator umożliwiają efektywne grzanie przy pomocy pompy ciepła, a zmieniając ogrzewanie ze starego kotła na niskotemperaturowe nie trzeba zmieniać grzejników na większe, efektywnym i tanim sposobem na zwiększenie mocy grzewczej grzejnika jest intensyfikacja cyrkulacji powietrza wokół niego poprzez włączenie wentylatora.

Niskotemperaturowe, niskoinercyjne regulusy są wykorzystywane w trzech opcjach, po pierwsze grzanie standardowe – grzejniki emitują ciepło poprzez promieniowanie oraz konwekcję i znajdują zastosowanie we wszystkich źródłach ciepła, dotyczy to wszystkich modeli grzejników REGULUS®-system, po drugie grzanie standardowe lub ze wspomaganą cyrkulacją powietrza – w tym przypadku należy wybierać spośród modeli E-VENT (grzejniki z wentylatorem 230 V), po trzecie grzanie standardowe, grzanie ze wspomaganą cyrkulacją powietrza, chłodzenie – typoszereg REVERS (grzejniki z wentylatorem 24 V).

grzejniki ścienne z wentylatorem i uniwersalny wentylator podgrzejnikowy

Dlaczego warto oprzeć emisję ciepła na dynamicznym układzie grzejnikowym REGULUS®-system:

  • instalacja grzejnikowa może pracować z bardzo zmienną dynamiką, jest modyfikowalna;
  • grzejniki niskotemperaturowe znakomicie współpracują z pompami ciepła oraz kotłami kondensacyjnymi;
  • posiadacz pompy ciepła i grzejników typu REVERS może chłodzić pomieszczenia;
  • szeroki wybór opcji: grzejniki do montażu na ścianie, w ścianie, w podłodze, jak również grzejniki wysokie, niskie, szerokie, wąskie, dekoracyjne, kolorowe, basenowe;
  • efektywna współpraca z każdym sterowalnym źródłem ciepła;
  • grzanie dokładnie według potrzeb, z maksymalnym wykorzystaniem możliwości grzewczych posiadanego źródła ciepła;
  • gwarancja bezpieczeństwa cieplnego domowników, możliwość szybkiego podjęcia efektywnego grzania, możliwość stosowania długich przerw w grzaniu;
  • precyzja grzania – komfort cieplny, bez względu na dynamikę pogodową, posiadacze pomp ciepła mają możliwość chłodzenia – całoroczny komfort cieplny.

Regulusy jako dystrybutory ciepła to dobra inwestycja na lata, gwarantują efekty, które dla każdego inwestora są najważniejsze: możliwość zmiany strategii grzania, elastyczny poziom dynamiki grzania, niskie koszty grzania, wysoki komfort cieplny. To grzejniki na czasie.
WWW || FB

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon