Na obiad z psem. Galeria Katowicka stworzyła DOGBAR w strefie food court. Psy mają tu legowiska i boksy

W Galerii Katowickiej jest już do dyspozycji nowa przestrzeń w strefie restauracyjnej – DOGBAR, czyli miejsce dla czworonogów i ich opiekunów. Można tu w swobodnych warunkach zjeść posiłek w towarzystwie pupila. DOGBAR powstał we współpracy z katowickim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt oraz sklepem Leopardus.

Galeria Katowicka postanowiła zapewnić zwierzakom oraz ich opiekunom możliwość swobodnego przebywania w strefie food court.

DOGBAR powstał w Galerii Katowickiej

Dzięki zaangażowaniu Miejskiego Schroniska dla Bezdomych Zwierząt i Beaty Nowak – behawiorystki, zoopsycholożki i trenerki psów, powstało miejsce skrojone na miarę potrzeb ludzi i zwierząt.

– Cieszę się, że zostałam zaproszona do pomocy w tworzeniu DOGBARU, gdyż świadczy to o świadomości pomysłodawców i ich chęci stworzenia miejsca przyjaznego psom i zgodnego z ich potrzebami - mówi Beata Nowak. - Wyjątkowość tego projektu polega na umożliwieniu lepszego zintegrowania psów z codziennym życiem oraz pozwala na udział w różnych aktywnościach razem z nimi. Miejsca wyznaczone dla psów w postaci legowisk i boksów, poprzez odseparowanie ich od głównego ciągu komunikacyjnego, dają psom możliwość odpoczynku w towarzystwie swojego opiekuna. Specjalna strefa dla psów w Galerii Katowickiej pozwala również na socjalizację naszych pupili, co jest kluczowe w ich rozwoju emocjonalnym. Zapraszam do odwiedzin i miłego spędzenia czasu w towarzystwie innych zwierzolubów – mówi Beata Nowak.

Opiekunowie mogą się tutaj zatrzymać na posiłek bez stresu, że przyprowadzenie ze sobą psa będzie źle odebrane przez inne osoby. DOGBAR zapewni komfort także zwierzakom – przewidziano tu pięć stanowisk dla psów, w których będą mogły odpocząć, dostać miseczkę z wodą, czy zjeść przekąskę przyniesioną przez opiekuna. Bardziej zsocjalizowane pieski będą mogły przebywać w otwartych stanowiskach, a te mniej oswojone z obecnością innych ludzi i psów – w specjalnych klatkach kennelowych.

Tu psy są pełnoprawnymi gośćmi

O wyposażenie DOGBARU w klatki, legowiska, miski i zabawki zadbał sklep Leopardus. Funkcjonowanie miejsca określa regulamin, zapewniający bezpieczeństwo wszystkim korzystającym.

– Zależy nam, żeby wszyscy – i opiekunowie piesków, i same zwierzaki, ale też osoby, którym niekoniecznie po drodze z obecnością zwierząt w strefie food court – czuli się u nas komfortowo. Stąd pomysł stworzenia miejsca, gdzie psy będą pełnoprawnymi gośćmi oraz gdzie będą się czuły tak dobrze, jak to możliwe w miejscu publicznym. Mamy nadzieję, że DOGBAR będzie dla odwiedzających taką samą frajdą, jaką dla nas było tworzenie go, i wywoła uśmiech opiekunów i radosne merdanie ogonem ich czworonożnych przyjaciół – mówi Anna Szczerkowska, marketing manager Galerii Katowickiej.

W DOGBARZE stanie również instapoint dla zwierzaków – doskonałe miejsce na stylową fotkę w miejskim klimacie.

Galeria Katowicka regularnie na różne sposoby wspiera zwierzęta. Sklep Leopardus już kilka razy zorganizował akcję adopcji psów i kotów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, z myślą o pomocy schronisku zbierane są też plastikowe nakrętki.

Widok 24 piętro Global Office 25

Może Cię zainteresować:

Katowice z innej perspektywy. Widok z ostatniego, 24. piętra Global Office Park. Zobaczcie zdjęcia miasta z góry

Autor: Katarzyna Pachelska

28/01/2023

Nowe Bistro BZIK

Może Cię zainteresować:

Jest data otwarcia bistro BZIK w nowym miejscu. Lokal był jedynym w Katowicach, który utrzymał się po "Kuchennych rewolucjach"

Autor: Katarzyna Pachelska

28/01/2023

Biura PwC Katowice KTW

Może Cię zainteresować:

9 pięter w biurowcu .KTW zajęła firma konsultingowa PwC. Zobaczcie zdjęcia i ten widok!

Autor: Katarzyna Pachelska

12/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon