Jest data otwarcia bistro BZIK w nowym miejscu. Lokal był jedynym w Katowicach, który utrzymał się po "Kuchennych rewolucjach"

Jak już pisaliśmy, bistro BZIK, które zostało zamknięte jesienią 2022 roku, niespodziewanie objawiło się w innym miejscu, w centrum Katowic. Już wiadomo, kiedy lokal, który zasłynął po "Kuchennych rewolucjach" zostanie otwarty.

Już w przyszłym tygodniu, w środę 1 lutego 2023 r. nastąpi reaktywacja bistra BZIK. Lokal będzie działać już nie w dzielnicy Koszutka, ale w centrum Katowic, przy ul. Warszawskiej 51. Zaledwie nieco ponad 3 miesiące temu bistro, które znajdowało się w pawilonach przy "niebieskich blokach" przy ul. Chorzowskiej 7, zostało zamknięte (w tym miejscu powstało ukraińskie bistro Kozaczki). Jak tłumaczyli właściciele - z przyczyn ekonomicznych. Chodziło o zbyt wysokie rachunki za prąd i inne media.

Bistro BZIK. Reaktywacja przy Warszawskiej w Katowicach

Jednak niespodziewanie Bistro Pizza BZIK objawił się w centrum Katowic. Właściciele piszą na Facebooku, że po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu lokalu w Koszutce "otrzymaliśmy wtedy od Was tak niesamowitą ilość wsparcia, otuchy i pomysłów, że przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo Wam za to wszystko dziękujemy! Jednak kiedy my z kalkulatorem w ręku zostaliśmy zmuszeni do powiedzenia „koniec”, to nasi pracownicy wcale się nie poddali! Co więcej oni dokonali niemożliwego! Korzystając również z Waszych sugestii, postanowili uratować „BZIKA”. W zupełnie nowej formie, „BZIK" to dzisiaj najstarsi stażem pracownicy, którzy stali się współwłaścicielami marki przy wsparciu i błogosławieństwu właścicieli. To jest kolejny etap rozwoju, współpracy i pozytywnej ewolucji! Dlatego z niezwykłą radością chcemy oznajmić światu, że wracamy na gastronomiczną mapę katowickiej karuzeli smaków".

Zostaną dania Magdy Gessler

Jak dowiedzieliśmy się w nowym BZIK-u, zostanie zachowany charakter lokalu, w tym menu, na czele z pizzą oraz daniami, które wymyśliła dla BZIK-a Magda Gessler. Przypomnijmy, że dawna pizzeria GodFather zmieniła się 7 lat temu, w marcu 2015 roku, w BZIK-a, w 11. edycji programu "Kuchenne rewolucje", i przez wiele lat świetnie sobie radziła, serwując m.in. dania zaproponowane przez Magdę Gessler. Była jedyną restauracją z Katowic, która przetrwała wiele lat po programie TVN.

Daniami z menu Magdy Gessler były:

  • hot-dog po śląsku z kiełbasą i w bułce solankowej,
  • zapiekanka z kiełbasą wędzoną na metry,
  • pieczeń po sztygarsku z ziemniakami w mundurkach i sałatą parzybrodą,
  • pizza śląska (42 cm, o smaku… ostro-słodkim, z krupniokiem, jabłkami i specjalną kompozycją ziołową).

Katowice nie miały szczęścia do rewolucji Magdy Gessler. Le Papillon Noir przy Gliwickiej było wielką porażką, a jego właścicielka okazała się megadziwną osobą. Podobnie szerokim negatywnym echem odbiły się rewolucje w barze Urlop (dawny Polski Smak) przy Wawelskiej. Również restauracja na rogu ul. Mikołowskiej i Poniatowskiego, którą Gessler odwiedziła w pierwszym sezonie programu, poległa po kilku latach.

Pod Belkami nieczynne Katowice

Może Cię zainteresować:

Lubiana katowicka restauracja została zamknięta po 12 latach działalności. Koniec z pysznymi naleśnikami i gołąbkami

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2023

Wolni Ludzie Katowice, wizualizacje

Może Cię zainteresować:

Kubański bar powstaje w centrum Katowic. Zobaczcie, jak będzie wyglądał

Autor: Katarzyna Pachelska

22/01/2023

Kozaczki bistro Katowice 9

Może Cię zainteresować:

Bistro ukraińskie Kozaczki otwiera się 1 grudnia w Katowicach. W menu m.in. barszcz, pielmieni, kotlet po kijowsku, czebureki

Autor: Katarzyna Pachelska

01/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon