Na oszustwie na BLIK obłowił się prawie jak na etacie w TVP. Nastoletni oszust zatrzymany w centrum Katowic

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który z bankomatu wypłacił pieniądze pochodzące z oszustwa metodą na BLIK.

Pieniadze pixabay

19-letni mieszkaniec województwa małopolskiego został zatrzymany chwilę po wypłacie pieniędzy z bankomatu w centrum Katowic.

Młody mężczyzna był "przy kasie" - miał przy sobie ponad 50 tysięcy złotych w gotówce. Przyznał, że były to pieniądze pochodzące z oszustw metodą na BLIK.

Niezbyt długo cieszył się wolnością. Zaraz po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu łącznie 5 zarzutów dotyczących oszustw i usiłowania oszustwa. Zabezpieczono również ujawnioną przy mężczyźnie gotówkę.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania podejrzanego. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Pies zdjecie ilustracyjne pixabay

Może Cię zainteresować:

Katowice. Poszła na zakupy do Galerii Katowickiej z psem, wyszła z policjantami. Czworonogiem musiał zaopiekować się jej mąż

Autor: Katarzyna Pachelska

10/01/2024

Kontrola trzezwosc myslowice 07

Może Cię zainteresować:

"Wczorajszy" 37-latek z Katowic złapany przez policję w Mysłowicach. Teraz o jego losie zadecyduje sąd

Autor: Katarzyna Pachelska

08/01/2024

Przekroczenie predkosci chorzow 01

Może Cię zainteresować:

Złapała go policja, bo jechał 13 km/h za szybko. Okazało się, że to najmniejsze przewinienie katowiczanina

Autor: Katarzyna Pachelska

06/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon