Złapała go policja, bo jechał 13 km/h za szybko. Okazało się, że to najmniejsze przewinienie katowiczanina

44-latek z Katowic "wpadł" w Chorzowie, bo jechał zaledwie o 13 km/h za szybko niż pozwalają przepisy. Okazało się jednak, że to było jego najmniejsze przewinienie. Kierowca miał o wiele więcej na sumieniu.

Policjanci chorzowskiej drogówki codziennie kontrolują prędkość pojazdów w różnych częściach miasta.

W czwartek 4 stycznia 2024 r. po południu na ulicy Katowickiej mundurowi zmierzyli prędkość nadjeżdżającej hondy. Okazało się, że kierowca przekroczył obowiązujący limit o 13 km/h (zamiast maksymalnie 50 km/h jechał 63 km/h). Policjanci wezwali go do zatrzymania.

W trakcie legitymowania okazało się, że przekroczenie dozwolonej prędkości to najmniejsza z przewin. 44-latek z Katowic nie ma prawa jazdy, a jego samochód nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma ważnych badań technicznych. Gdyby tego było mało, badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

- Kierowanie samochodem, gdy stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila jest przestępstwem. Grozi za to grzywna i nawet 3 lata w więzieniu. Dodatkowo orzeka się sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - przypominają policjanci.

Kradziez mercedesa

Może Cię zainteresować:

Katowice. Zwinął ciężarowego mercedesa, bo "chciał sobie pojeździć". Po drodze ukradł paliwo ze stacji i zderzył się z innym autem

Autor: Katarzyna Pachelska

05/01/2024

Kradziez perfum w ch dabrowka katowice 0

Może Cię zainteresować:

Kradzież w CH Dąbrówka w Katowicach. Sprawca ukradł perfumy za ponad 800 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

05/01/2024

Pozar strzelcow bytomskich katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pożar w kamienicy w Katowicach. Konieczna była ewakuacja matki z trójką dzieci

Autor: Katarzyna Pachelska

04/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon