Na ulicach centrum Katowic grozili ludziom i kradli im telefony oraz gotówkę. W szajce była 16-letnia dziewczyna

Dwaj dorośli mężczyźni i 16-letnia dziewczyna są oskarżeni o dokonywanie rozbojów w centrum Katowic i kradzież drogich telefonów.

Śląska Policja
64 750768

Kryminalni z I komisariatu w Katowicach przy współpracy z poszukiwaczami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn i 16-letnią dziewczynę podejrzanych o trzy rozboje.

Zastraszali i kradli ludziom telefony znanej marki

Do zdarzeń doszło na przełomie marca i maja 2023 roku w centrum Katowic. Podejrzani podchodzili do pokrzywdzonych i grożąc im użyciem przemocy, okradali ich z drogich telefonów i gotówki. Do tego mają na koncie nieudaną próbę kradzieży telefonu, która jednak zakończyła się nie samymi groźbami użycia przemocy, a realnym jej użyciem.

Nie wybierali przypadkowych ofiar, upatrzyli sobie telefony jednej z najbardziej znanych marek. W wyniku rozbojów ukradli w sumie 3 telefony o łącznej wartości prawie 8 tys. zł. Ich łupem padła również gotówka w wysokości 600 zł.

Jednak policjanci z Katowic wytropili szajkę. Zatrzymali sprawców i odzyskali 2 skradzione telefony. Kwestią czasu jest odzyskanie trzeciego telefonu, który został sprzedany w lombardzie.

Nie chciał oddać telefonu, 19-latek uderzył go cegłą w głowę

Na wniosek śledczych decyzją sądu 19-letni mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Odpowie on nie tylko za 3 rozboje, ale również usiłowanie rozboju i uszkodzenie ciała. Dzięki zdecydowanej postawie pokrzywdzonego nie doszło do kradzieży drogiego telefonu. Niestety pokrzywdzony został uderzony cegłą w głowę, w wyniku czego doznał złamania nosa, zatoki szczękowej i wybicia 5 zębów.

Wobec drugiego z zatrzymanych, który sam zgłosił się na policję i złożył wyjaśnienia co do okoliczności zdarzeń, na czas trawiącego postępowania prokuratura zastosowała policyjny dozór. 21-latek dwa razy w tygodniu musi zgłaszać się na komisariat policji. Wobec 16-latki decyzję podejmie sąd rodzinny. Śledczy wnioskowali, aby nastolatka za swoje czyny odpowiadała jak osoba dorosła. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Podejrzanym za rozboje grozi kara do 12 lat więzienia.

Przyjechal autem pijany katowice 02

Może Cię zainteresować:

Pijany jak bela mężczyzna przyjechał samochodem do sklepu w Katowicach. Na szczęście sprzedawca miał głowę na karku

Autor: Redakcja

31/05/2023

Złodziej roweru katowice tysiaclecie 02

Może Cię zainteresować:

Ukradł rower z piwnicy bloku na Osiedlu Tysiąclecia. Czy ktoś rozpoznaje tego mężczyznę?

Autor: Redakcja

31/05/2023

Zdrapki

Może Cię zainteresować:

30-latek z Katowic nakradł zdrapek za 1,2 tys. zł. Pójdzie za kratki na ponad rok, bo ma więcej na sumieniu

Autor: Redakcja

31/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon