Pijany jak bela mężczyzna przyjechał samochodem do sklepu w Katowicach. Na szczęście sprzedawca miał głowę na karku

Trudno uwierzyć, że po katowickich drogach poruszają się tak skrajnie nieodpowiedzialni ludzie jak zatrzymany przez katowicką drogówkę 48-letni kierowca volkswagena.

Policjanci katowickiej drogówki, poruszający się na motocyklach, zatrzymali w ostatni weekend w Katowicach 48-letniego kierującego volkswagenem, który przyjechał do sklepu samochodem, mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

- Chodzi o sklep Żabka w dzielnicy Zarzecze, przy ulicy Sandacza 56 - mówi podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Pijany jak bela przyjechał autem po sprawunki do Żabki

Skąd wiedzieli, że kierowca może być aż tak pijany? Dzięki czujności i obywatelskiej postawie sprzedawcy w tym sklepie. To on wyczuł, że klient jest pijany, a przyjechał do sklepu samochodem. Przytomnie zabrał kluczyki 48-latkowi, aby ten nie mógł odjechać sprzed sklepu oraz wezwał policję.

Jednak to był dopiero wierzchołek góry lodowej. Policjanci byli zapewne zdumieni, gdy zobaczyli w systemie, jak "bogatą" kartotekę ma zatrzymany przez nich pijak.

Kierowca miał dożywotniego "bana" na kierowanie autem

Okazało się, że nie ma on prawa jazdy, ba! - orzeczono wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Do tego był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych, a także odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie przetransportowany do zakładu penitencjarnego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zdrapki

Może Cię zainteresować:

30-latek z Katowic nakradł zdrapek za 1,2 tys. zł. Pójdzie za kratki na ponad rok, bo ma więcej na sumieniu

Autor: Redakcja

31/05/2023

Złodziej szczoteczek elektrycznych

Może Cię zainteresować:

Ukradł szczoteczki elektryczne o wartości kilkuset złotych. Poszukuje go policja

Autor: Redakcja

30/05/2023

Wypadek katowice a4 26 maja 2023

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na A4 w Katowicach. Zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka. Autostrada jest zablokowana

Autor: Katarzyna Pachelska

26/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon