Nagroda pieniężna za wskazanie miejsca pobytu Jacka Jaworka, mordercy 3-osobowej rodziny

Mija już 7 doba poszukiwań Jacka Jaworka, podejrzanego o morderstwo 3-osobowej rodziny we wsi pod Częstochową. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę pieniężną za pomoc w odnalezieniu podejrzanego lub jego zwłok.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 10 lipca 2021 roku w miejscowości Borowce k. Częstochowy. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.

O poszukiwaniach mordercy, w które włączyła się też niemiecka policja ze specjalnymi psami, przeczytasz tutaj: Katowiccy i niemieccy policjanci szukają mordercy 3-osobowej rodziny, Jacka Jaworka

Nagroda za pomoc w ujęciu mordercy

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył dzisiaj, w piątek 16 lipca, nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (niewykluczone, że mężczyzna nie żyje).

Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.

Za ukrywanie przestępcy grozi sroga kara

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Policja gwarantuje anonimowość. Jednocześnie przypomina, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon