Nakłaniał do zabójstwa męża i syna swojej partnerki. Bo... stali na drodze do jego szczęścia

Historia kryminalna z chorą miłością w tle wydarzyła się w Katowicach. 25-letni kochanek tak zabujał się w mężatce, że chciał zlecić morderstwo osób, które - w jego mniemaniu - stały na drodze jego szczęścia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 25-latka, który w kwietniu 2021 roku namawiał mężczyznę o bogatej przeszłości kryminalnej do zamordowania dwóch osób lub pozyskania osoby, która dokona tej zbrodni.

Katowiczanin chciał zlecić morderstwo dwóch osób

Mieszkaniec Katowic chciał zlecić 37-latkowi zamordowanie 42-letniego męża i nastoletniego syna swojej partnerki, gdyż, jak twierdził, stanowili przeszkodę na drodze do jego szczęścia osobistego.

Za dokonanie tego czynu zaoferował znajomemu z terenu województwa śląskiego kwotę 10 tysięcy złotych. Sam dokładnie też zaplanował zbrodnię. Chciał, aby przestępstwo zostało dokonane w taki sposób, aby zdarzenie wyglądało na wypadek komunikacyjny.

Grozi mu nawet dożywocie

Gdy śledczy dowiedzieli się o sprawie, wkroczyli do akcji i zatrzymali obu mężczyzn. W poniedziałek 12 lipca 2021 zleceniodawca usłyszał prokuratorski zarzut podżegania do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut niezawiadomienia o przestępstwie organów ścigania. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe w Katowicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon