Napadli na zegarmistrza w centrum Katowic. Gdy uciekali, złapała ich straż miejska

Dwóch złodziei, którzy chcieli okraść zegarmistrza w centrum Katowic mieli podwójnego pecha. Nie dość, że załoga sklepu z zegarkami była nie w ciemię bita i nie dała obrabować firmy, to jeszcze gdy uciekali, wpadli wprost na patrol straży miejskiej.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie o usiłowanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych.

Jak przebiegało to zdarzenie?

Dwóch zamaskowanych mężczyzn w wieku 34 i 43 lat weszło do zegarmistrza w centrum Katowic, i grożąc personelowi punktu handlowego nożem, zażądali wydania gotówki. Jednak pracownicy sklepu z zegarkami okazali się nie w ciemię bici. Postawili się i odmówili wydania pieniędzy złodziejom. Ci, przestraszeni stanowczą postawą pracowników, spłoszyli się i wybiegli w kierunku ulicy Warszawskiej. Tam mieli kolejnego pecha, bo wpadli na patrol funkcjonariuszy katowickiej straży miejskiej. Ci zatrzymali rabusiów. Następnie mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z I komisariatu w Katowicach i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że dodatkowo zatrzymani grozili pozbawieniem życia mężczyźnie, który był świadkiem całego zdarzenia.

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia, która wobec młodszego może zostać podwyższona o połowę, bo to nie był pierwszy taki jego wybryk, działał w warunkach recydywy.

ZOBACZ TEŻ:

Palmy w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Palmy wracają do centrum Katowic. Zimą dwie przesadzono do nowych i większych donic

Autor: Patryk Osadnik

17/05/2022

Nikiszowiec na dawnych fotografiach 5

Może Cię zainteresować:

Nikiszowiec na przedwojennych fotografiach. Autor przyjechał tutaj specjalnie z Warszawy

Autor: Patryk Osadnik

13/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon