Narkotyki na Mayday 2021 w Spodku. Policja zatrzymała imprezowiczów za posiadanie narkotyków

Impreza techno Mayday odbyła się w nocy z 10 na 11 listopada 2021 w katowickim Spodku. Jak zwykle uczestników kontrolowała policja, wspierana przez Straż Graniczną.

To była już 21. edycja Mayday - festiwalu muzyki techno, odbywającego się w katowickim Spodku. Tradycyjnie na imprezie pojawili się też policjanci z katowickiej komendy. Nie po to, by się bawić - oczywiście. Kontrolowali uczestników, sprawdzając przed wejściem czy nie mają przy sobie narkotyków. Te kontrole to już taka maydayowa tradycja.

Policjanci kontrolowali imprezowiczów przed wejściem na Mayday

Tym razem katowiccy policjanci, w liczbie kilkudziesięciu, byli wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pomimo że uczestnicy koncertu, nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych, mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 7 osób, które miały przy sobie narkotyki.

W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach.

Do poszukiwań narkotyków na Mayday użyto psów

Do działań użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki extasy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Policja kontrola predkosci

Dziś noga z gazu. Trwa akcja policji "Prędkość"

Niewybuch w Katowicach

Niewybuch w Katowicach. "Wielkością przypomina dużą butelkę"

Uwaga wypadek2

Karambol na S86 w Katowicach

Wypadek 73 Pułku Piechoty, Katowice 13 stycznia 2023

Śmiertelny wypadek na drodze w Katowicach

Włamywacz Katowice

Włamywacz plądrował mieszkanie w Katowicach

Zatrzymany

Syn zadźgał matkę. Bestialskie zabójstwo