Narkotyki na Mayday 2021 w Spodku. Policja zatrzymała imprezowiczów za posiadanie narkotyków

Śląska Policja
Zatrzymani za posiadanie narkotyków, Mayday, Katowice

Impreza techno Mayday odbyła się w nocy z 10 na 11 listopada 2021 w katowickim Spodku. Jak zwykle uczestników kontrolowała policja, wspierana przez Straż Graniczną.

To była już 21. edycja Mayday - festiwalu muzyki techno, odbywającego się w katowickim Spodku. Tradycyjnie na imprezie pojawili się też policjanci z katowickiej komendy. Nie po to, by się bawić - oczywiście. Kontrolowali uczestników, sprawdzając przed wejściem czy nie mają przy sobie narkotyków. Te kontrole to już taka maydayowa tradycja. 

Policjanci kontrolowali imprezowiczów przed wejściem na Mayday

Tym razem katowiccy policjanci, w liczbie kilkudziesięciu, byli wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pomimo że uczestnicy koncertu, nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych, mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 7 osób, które miały przy sobie narkotyki. 

W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach. 

Do poszukiwań narkotyków na Mayday użyto psów

Do działań użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. 

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki extasy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków, Mayday, Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zaginiony w Tatrach Andrzej Śmietana

Przerwano poszukiwania 59-letniego Andrzeja z Katowic

Mężczyzna podejrzany o kradzież w pociągu

Ukradł walizkę z pociągu z Katowic do Krakowa

Kontakt

Mieszkanka Katowic sponiewierała przepisy drogowe (WIDEO)

Wizerunek kobiet podejrzanych o kradzież

Okradły sklep w Galerii Katowickiej, teraz szuka ich policja

„#Niebajka o porwaniu” – Jak dzieci mogą się bronić przed porwaniem?

#Niebajka o porwaniu. Ten film daje do myślenia!

Policja kato

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Znaleziono zwłoki

Wypadek Katowice

Wypadek na Chorzowskiej i Grundmanna