Wakacje - jak być aktywnym na co dzień? Nic prostszego!

Wakacje to czas wyjazdów i odpoczynku od pracy i regularnych treningów. Jednak jak nie stracić na urlopie ciężko wypracowanej formy, nie spędzając długich godzin na hotelowej siłowni? Oto 5 prostych wskazówek, dzięki którym przekonasz się, jak łatwe i przyjemne może być utrzymanie osiągniętych efektów, nawet gdy jesteś na wakacjach!

Saturn Fitness

Nie ćwicz, bądź aktywny na co dzień

Jeśli faktycznie nie chcesz ćwiczyć na wakacjach (w końcu od tego jest urlop, żeby wypocząć), pamiętaj, że dzienne poziomy aktywności naprawdę się sumują. Nie ma potrzeby szukania hotelowej siłowni ani biegania po plaży o wschodzie słońca. Zamiast tego pomyśl o zajęciach, które możesz robić sam lub w grupie (piłka wodna, nurkowanie lub wspinaczka). Włącz aktywność do swojej wakacyjnej rutyny, spacerując po plaży lub pływając.

Niech Twoje otoczenie utrzymuje Cię w formie

To gdzie spędzasz urlop wpłynie na Twoje działania! Wakacje na plaży są stworzone do długich spacerów po piasku czy pływania. Wczasy w mieście oznaczają, że wykonasz mnóstwo kroków, odwiedzając lokalne zabytki. Odpoczynek w górach? Poruszaj się tam pieszo lub na rowerze i pozwól, aby okolica utrzymała Cię w formie, jednocześnie spalając kalorie!

Wybierz piesze zwiedzanie

Upewnij się, że zwiedzasz pieszo, a nie autobusem turystycznym czy samochodem. Oznacza to nie tylko, że możesz eksplorować w wolnym czasie, odkrywając ukryte skarby, ale także pokonujesz imponującą liczbę codziennych kroków. A jeśli są wzgórza do zdobycia i schody do pokonania, to jeszcze lepsza wiadomość dla twoich nóg, pośladków i układu sercowo-naczyniowego. Znajdź miejsce w walizce na przyzwoite buty do chodzenia i wygodne ubrania i spaceruj jak najwięcej.

Weź przykład ze swoich dzieci

Jeśli jesteś na wakacjach rodzinnych, zainspiruj się swoimi dziećmi do zachowania formy i aktywności. Dzieci prawie nigdy nie siedzą nieruchomo na wakacjach - ciągle wchodzą i wychodzą z basenu lub morza, chętnie uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu i uwielbiają spacery. Dołącz do nich, kiedy tylko jest to możliwe i ciesz się chwilami spędzonymi razem. Pod koniec każdego dnia będziesz spać jak dziecko.

Nadal chcesz ćwiczyć? Streszczaj się

Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie przerwy od ćwiczeń, nawet w wakacje. Trening interwałowy, HIIT i obwody z masą własnego ciała są idealne na na takie sytuacje. Możesz taki trening wykonać w pokoju hotelowym, używając mebli hotelowych i ciężaru swojego ciała jako oporu. Możesz też wykorzystać plażę lub lokalne wzniesienia do treningu interwałowego, takiego jak sprinty, biegi wahadłowe lub podbiegi. Pamiętaj jednak, że jesteś na wakacjach, więc nie musisz być niewolnikiem harmonogramu treningów. Bądź aktywny i utrzymuj swoje ciało w ruchu, a bez problemu utrzymasz swoją kondycję.

Paweł Kolańczyk

Paweł Kolańczyk, trener personalny w Saturn Fitness Chorzów.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rowery miejskie, Katowice

Katowiczanie pokochali rowery miejskie

Stacja rowerów miejskich Katowice

6 kolejnych nowych stacji rowerowych w Katowicach

GKS Katowice zremisował z Sandecją Nowy Sącz

Emocje jak na sparingu. GKS zaczyna od remisu

Lodowisko (zdjęcie ilustracyjne)

Zadaszone lodowisko przed Galerią Libero. Otwarcie 4 grudnia

Siłownia Fitness

Kobieta na siłowni – Justyna Czaja Instruktor Fitness

Saturn Fitness z zewnątrz

Saturn Fitness Chorzów – piękne miejsce na Twój trening

Zyrafa

Do lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet...