Jest akt oskarżenia przeciwko pseudokibicowi GKS-u Katowice, który znieważył prezesa i groził mu

34-letni kibic GKS-u Katowice nie przyniósł swojemu klubowi chwały. W październiku w hali sportowej Jantor w Janowie obrzucił prezesa klubu wulgarnymi słowami, grożąc mu przy okazji pobiciem. Prokuratura skierowała przeciwko kibicowi akt oskarżenia.

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 34-letniego pseudokibica katowickiej drużyny piłkarskiej, podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i znieważenie.

Do zdarzenia doszło 4 października 2022 roku w Katowicach w hali sportowej Jantor. Mężczyzna, działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, słowami wulgarnymi groził prezesowi GKS-u Katowice pobiciem, a także znieważył go słowami wulgarnymi i obelżywymi, wypowiadając je w jego obecności, jak i publicznie w obecności innych osób.

Zdarzenie to zostało nagrane przez osoby postronne. Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód wydała nakaz zatrzymania mężczyzny i przeszukania. Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Do Sądu Rejonowego Katowice Wschód został już skierowany akt oskarżenia. Mężczyźnie, który wcześniej był już karany za kradzieże, grozi kara do 2 lat więzienia.

Pożar Katowice

Może Cię zainteresować:

Pożar w Katowicach. Mama z dziećmi nie mogła uciec z budynku, bo ogień pojawił się na klatce schodowej

Autor: Katarzyna Pachelska

08/12/2022

Złodziej Katowice

Może Cię zainteresować:

Złodziej bił ochroniarza Rossmanna w centrum Katowic. Policjanci, którzy wracali z pracy pomogli ochroniarzowi

Autor: Redakcja

06/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon