Nowa klinika powstanie w Katowicach. Budynek zaprojektowała słynna pracownia Medusa Group

Na terenie dzikiego parkingu na rogu ulic 1 Maja i Staszica w dzielnicy Zawodzie ma stanąć nowy budynek kliniki Gyncentrum, specjalizującej się w leczeniu niepłodności. Obiekt zaprojektowała bytomska pracownia Medusa Group. Zobaczcie wizualizacje.

Do tej pory na działce na rogu ulic 1 Maja i Staszica w Zawodziu kierowcy parkowali "na dziko". Teraz to się zmieni, bo na tym terenie jest planowana budowa nowej kliniki firmy Gyncentrum.

Nowa prywatna klinika powstanie w Katowicach

To firma specjalizująca się w leczeniu niepłodności, ale także prowadząca przychodnię ginekologiczną i innych specjalności medycznych. Jej główna siedziba znajduje się w Katowicach.

Nowa klinika Gyncentrum w Zawodziu ma być największym obiektem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności w centralnej i wschodniej Europie.

- Po ponad roku zakończyliśmy intensywną pracę koncepcyjną i projektową, którą prowadziliśmy wspólnie ze studiem architektonicznym Medusa Group - mówi Paweł Czerwiński, prezes zarządu Gyncentrum. - Nowoczesny i świetnie wyposażony obiekt będzie zbudowany w centrum Katowic. Na prawie 7 tysiącach m2 powierzchni będą się znajdować m.in. klinka leczenia niepłodności, dział genetyki oraz dział badań i rozwoju. To kolejny krok w rozwoju naszej firmy, zwiększający możliwość innowacyjnej diagnostyki i terapii dla polskich i zagranicznych pacjentów - dodaje Paweł Czerwiński.

Pierwszy projekt Medusa Group związany z opieką zdrowotną

Klinikę zaprojektowała słynna bytomska pracownia architektoniczna Medusa Group, która na koncie w samych Katowicach ma takie budynki jak kompleks biurowców .KTW przy Spodku, osiedle Pierwsza Dzielnica przy Strefie Kultury czy biurowce "tiramisu" w Dębie.

- To dla nas nowa, ważna przygoda, bo jako studio dzięki temu projektowi wkraczamy w strefę opieki medycznej - mówi Przemo Łukasik, architekt i współwłaściciel Medusa Group. - Ten projekt - oprócz jego wyzwań typowo technicznych - ma też ważny element ludzki i wymaga od nas dużej wrażliwości. Nigdzie indziej atmosfera, wytworzona przez architekturę, jest tak ważna. Wspólnie z inwestorem chcieliśmy stworzyć miejsce, które kreuje spokój i równowagę zarówno dla pacjentów kliniki, jak i jej pracowników - dodaje Przemo Łukasik.

Projekt osiedla Bracka Katowice

Może Cię zainteresować:

Nie ma zgody Rady Miasta na osiedle z "lex deweloper" firmy Opal przy ul. Brackiej

Autor: Katarzyna Pachelska

28/09/2022

Silesia City Center

Może Cię zainteresować:

Sklep Primark Katowice szuka pracowników. Tyle można zarobić. Dokładne stawki brutto

Autor: Katarzyna Pachelska

26/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon