Nowa klinika powstanie w Katowicach. Budynek zaprojektowała słynna pracownia Medusa Group

Na terenie dzikiego parkingu na rogu ulic 1 Maja i Staszica w dzielnicy Zawodzie ma stanąć nowy budynek kliniki Gyncentrum, specjalizującej się w leczeniu niepłodności. Obiekt zaprojektowała bytomska pracownia Medusa Group. Zobaczcie wizualizacje.

Do tej pory na działce na rogu ulic 1 Maja i Staszica w Zawodziu kierowcy parkowali "na dziko". Teraz to się zmieni, bo na tym terenie jest planowana budowa nowej kliniki firmy Gyncentrum.

Nowa prywatna klinika powstanie w Katowicach

To firma specjalizująca się w leczeniu niepłodności, ale także prowadząca przychodnię ginekologiczną i innych specjalności medycznych. Jej główna siedziba znajduje się w Katowicach.

Nowa klinika Gyncentrum w Zawodziu ma być największym obiektem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności w centralnej i wschodniej Europie.

- Po ponad roku zakończyliśmy intensywną pracę koncepcyjną i projektową, którą prowadziliśmy wspólnie ze studiem architektonicznym Medusa Group - mówi Paweł Czerwiński, prezes zarządu Gyncentrum. - Nowoczesny i świetnie wyposażony obiekt będzie zbudowany w centrum Katowic. Na prawie 7 tysiącach m2 powierzchni będą się znajdować m.in. klinka leczenia niepłodności, dział genetyki oraz dział badań i rozwoju. To kolejny krok w rozwoju naszej firmy, zwiększający możliwość innowacyjnej diagnostyki i terapii dla polskich i zagranicznych pacjentów - dodaje Paweł Czerwiński.

Pierwszy projekt Medusa Group związany z opieką zdrowotną

Klinikę zaprojektowała słynna bytomska pracownia architektoniczna Medusa Group, która na koncie w samych Katowicach ma takie budynki jak kompleks biurowców .KTW przy Spodku, osiedle Pierwsza Dzielnica przy Strefie Kultury czy biurowce "tiramisu" w Dębie.

- To dla nas nowa, ważna przygoda, bo jako studio dzięki temu projektowi wkraczamy w strefę opieki medycznej - mówi Przemo Łukasik, architekt i współwłaściciel Medusa Group. - Ten projekt - oprócz jego wyzwań typowo technicznych - ma też ważny element ludzki i wymaga od nas dużej wrażliwości. Nigdzie indziej atmosfera, wytworzona przez architekturę, jest tak ważna. Wspólnie z inwestorem chcieliśmy stworzyć miejsce, które kreuje spokój i równowagę zarówno dla pacjentów kliniki, jak i jej pracowników - dodaje Przemo Łukasik.

Projekt osiedla Bracka Katowice

Może Cię zainteresować:

Nie ma zgody Rady Miasta na osiedle z "lex deweloper" firmy Opal przy ul. Brackiej

Autor: Katarzyna Pachelska

28/09/2022

Silesia City Center

Może Cię zainteresować:

Sklep Primark Katowice szuka pracowników. Tyle można zarobić. Dokładne stawki brutto

Autor: Katarzyna Pachelska

26/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Staw morawa katowice

Katowicka Dolina 5 Stawów. Powstaną m.in. kąpielisko

Park medykow katowice 5

Nowe blok powstaje w Katowicach. Będzie ogrodzony

NIE dla CPK Mikolow Smilowice

Terminowa budowa śląskiej „szprychy” kolei CPK mniej realna

Nowa droga rowerowa przy Szopienickiej

Budowa nowej drogi rowerowej startuje za kilka tygodni

Kompleks sportowy przy Asnyka Katowice 10

Zasady funkcjonowania nowego kompleksu przy Asnyka

Ulica Agnieszki Katowice 2

Nowe osiedle na północy Katowic. Na razie trzy bloki

Fabryka Porcelany

Nowa stacja rowerów miejskich w Katowicach