Nowa trasa tramwajowa w metropolii. Z Katowic dojedziemy bezpośrednio do Sosnowca Zagórza na Rondo Jana Pawła II

W poniedziałek 19 grudnia 2022 r. nastąpi inauguracja nowej trasy tramwajowej. To co prawda tylko 5 przystanków, ale trasa tramwaju nr 15 dzięki temu zostanie wydłużona z Katowic pl. Wolności do Sosnowca Zagórza Rondo Jana Pawła II.

Nowa trasa linii tramwajowej nr 15 w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze zostanie oddana do ruchu w poniedziałek 19 grudnia 2022 roku. Inauguracyjny przejazd liniowy nastąpi po 14:00.

W najbliższy poniedziałek 19 grudnia dokładnie o 14:09 pierwszy raz liniowy tramwaj wyruszy w nową trasę z przystanku Zagórze Centrum Przesiadkowe. Do pokonania będzie miał nieco ponad trzy kilometry, zatrzymując się po drodze na kolejnych pięciu nowych przystankach. Do przystanku końcowego Zagórze Rondo Jana Pawła II dojedzie po sześciu minutach – o 14:15.

Wszystkie następne kursy linii nr 15 będą już realizowane na trasie: Katowice pl. Wolności – Zagórze Rondo Jana Pawła II. Ich częstotliwość utrzymana zostanie na obecnym poziomie – co 15 minut.

Z pewnością z tych pierwszych kursów linii nr 15 na nowym torowisku w Zagórzu będą chcieli skorzystać nie tylko mieszkańcy Zagórza, ale także miłośnicy z innych miast, którzy od jakiegoś czasu dopytują nas o otwarcie linii. Dlatego też ten pierwszy kurs zaplanowaliśmy dopiero po 14:00, a nie po 5:00 rano – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Przejazd nowym odcinkiem w Zagórzu zajmie 6 minut.

Inne przykładowe czasy przejazdu:

  • Zagórze Rondo Jana Pawła II – Sosnowiec Dworzec PKP = 17 minut
  • Zagórze Rondo Jana Pawła II – Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe - 40 minut
  • Zagórze Rondo Jana Pawła II – Katowice Rynek - 50 minut

Pełen rozkład jazdy dla linii nr 15 znajduje się TUTAJ

Kwiaciarnia Kostuchna

Może Cię zainteresować:

Śmierciarka zdemolowała kwiaciarnię w Katowicach. Tylko o nią zahaczyła, ale to wystarczyło, by budka się rozpadła

Autor: Katarzyna Pachelska

17/12/2022

Niebezpieczna sytuacja Katowice

Może Cię zainteresować:

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych. Kierowca z Katowic wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Trafi przed sąd

Autor: Katarzyna Pachelska

15/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon