Nowa metrolinia na lotnisko w Pyrzowicach od 1 stycznia 2022 r. Sprawdź, jak będzie kursować

Od 39 do 50 minut ma trwać jazda autobusem nowej linii metropolitalnej AP z Katowic do lotniska w Pyrzowicach (i z powrotem) - w zależności od pory dnia. Nowa linia zacznie jeździć 1 stycznia 2022 r.

Od północy 1 stycznia 2022 r. linia autobusowa AP3 zostanie zastąpiona przez linię metropolitalną AP, która będzie kursować na trasie: Katowice Sądowa – Pyrzowice Port Lotniczy. Nowa linia ma zapewnić szybkie, bezpośrednie połączenie Katowic z Portem Lotniczym w Pyrzowicach, bez przystanków poza Katowicami po drodze.

Autobusy oznaczone literami AP będą jeździć co 30 minut w dzień (z Katowic - o równej godzinie i o wpół do z pierwszego przystanku), a co godzinę w nocy, przez całą dobę. Czas przejazdu na całej trasie to od 39 do 50 minut, w zależności od pory dnia.

Szczegółowa trasa w kierunku Katowic:

Pyrzowice Port Lotniczy 03 – Katowice Strefa Kultury 02 – Katowice Sokolska 05 – Katowice Dworzec 10 – Katowice Sądowa 2B;

Szczegółowa trasa w kierunku Portu Lotniczego:

Katowice Sądowa 2B – Katowice Dworzec 10 – Katowice Sokolska 04 – Katowice Strefa Kultury 01 – Pyrzowice Port Lotniczy 01.

Nowa linia ma zastąpić linie AP2 i AP3 w dojazdach z Katowic do lotniska w Pyrzowicach. Będzie kursować przez Sosnowiec, Będzin, Psary, Siewierz i Mierzęcice bez zatrzymywania się w tych miejscowościach. Linia AP4, kursująca z Tychów do Katowic, z przesiadką na autobus do Pyrzowic, będzie zlikwidowana.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samolot

Na lotnisku Katowice Airport mogło dojść do...

Katowice airport

Linia do lotniska Katowice Airport coraz...

Autobus 913 Katowice

Zawieszenie linii autobusowych w Katowicach

Zielony przystanek w Katowicach, wizualizacja

Trzy zielone przystanki powstaną w Katowicach

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy