Nowa trasa linii Ryanair z Katowic - do Wenecji. Z Katowice Airport w Pyrzowicach polecimy tam wiosną 2022 roku

Niskokosztowa linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie kolejnej trasy z lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach. Sprawdź, gdzie będzie można polecieć wiosną 2022 roku.

Piotr Adamczyk/materiały prasowe
Samolot Ryanair na lotnisku Katowice Airport, Pyrzowice

Linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia z lotniska w Pyrzowicach.

Nowa trasa Ryanair z Katowice Airport

Pierwszy rejs z Katowice Airport do portu lotniczego imienia Marco Polo w Wenecji wystartuje w sezonie „Lato 2022”, dokładnie 27 marca. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu:

  • w czwartki,
  • w niedziele.
- Ryanair związany jest z Pyrzowicami od listopada 2007 roku, kiedy to uruchomił połączenie do Dublina. W październiku 2019 roku irlandzki przewoźnik otworzył w Katowice Airport bazę operacyjną, którą chciał dynamicznie rozwijać zarówno w segmencie przewozów regularnych jak i czarterowych. Niestety, pandemia koronawirusa zahamowała realizację tych planów. Na szczęście w połowie tego roku sytuacja epidemiczna ustabilizowała się, co praktycznie od razu spowodowało, że baza Ryanaira w Pyrzowicach zaczęła funkcjonować na zdecydowanie wyższych obrotach. Zapowiedź uruchomienia połączenia do Wenecji w sezonie „Lato 2022” potwierdza, że Ryanair niezmiennie stawia na Katowice Airport, co jest bardzo dobrą informacją w kontekście procesu wychodzenia całej branży lotniczej, w tym pyrzowickiego lotniska, z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport

Gdzie lata Ryanair jesienią i zimą 2021

W zbliżającym się sezonie „Zima 2021/2022”, który tradycyjnie rozpoczyna się w ostatnią niedzielę października i trwa do ostatniej soboty marca, Ryanair oferuje z Pyrzowic w sumie 16 tras do 8 państw, to jest

  • na Cypr (Pafos),
  • do Grecji (Ateny),
  • do Irlandii (Dublin),
  • do Niemiec (Dortmund, Kolonia/Bonn),
  • do Norwegii (Oslo-Gardermoen),
  • na Ukrainę (Odessa, Kijów-Borispol)
  • do Wielkiej Brytanii (Birmingham, Edynburg, Londyn-Stansted, Manchester)
  • do Włoch (Alghero, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo).

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach towarowych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon