Dwie nowe wieże biurowe powstaną w Wełnowcu, przy al. Korfantego, w ciągu 3 lat, tuż przy DL Tower

Charakterystyczny trójkątny biurowiec DL Tower już stoi przy al. Korfantego 138 w dzielnicy Wełnowiec. Inwestor zapowiada, że obok niego powstaną jeszcze dwie nowe wieże biurowe.

Biurowiec DL Tower przy al. Korfantego 138 został oddany do użytku w marcu 2022 r. W sumie budynek ma 17 tysięcy m2 powierzchni. Sąsiaduje z istniejącym od kilku lat obiektem biurowo-handlowym DL Atrium.

Większość powierzchni już wynajęta

Inwestor, firma DL Invest Group z Katowic (właściciel też takich biurowców w Katowicach jak DL Piano przy Wrocławskiej i DL Central przy Mielęckiego) chwali się, że 90 proc. powierzchni DL Tower jest już wynajęte.

Wśród najemców są takie firmy jak:

  • ForSec,
  • TÜV Austria,
  • Klinika Nałęcz,
  • Elite Expert Club,
  • Advisa Sp. z o.o.,
  • ConAcc Partners Sp. z o.o.
  • operator elastycznych biur serwisowanych,
  • najemcy powierzchni handlowych i usługowych.

- Spodziewamy się, że pełna komercjalizacja projektu, który łącznie na rynek dostarczy ponad 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni nastąpi w drugim kwartale 2022 roku - mówi Robert Borowicz z DL Invest Group.

Będą dwa nowe biurowce przy Korfantego 138

Mało tego, DL Invest Group już planuje rozbudowę kompleksu, który nazwał "Korfantego 138". W ramach kolejnych etapów realizacji projektu w tej lokalizacji mają powstać następne nowoczesne budynki, w których znajdą się biura, powierzchnie przeznaczone pod handel i usługi oraz przestrzenie przewidziane pod działalność hotelową, gastronomiczną i kulturotwórczą. W sumie cały projekt dostarczy na rynek ponad 45000 m kw. nowoczesnych powierzchni.

- Kolejne dwie wieże biurowe, które powstaną w ramach projektu Korfantego 138 do użytku zostaną oddane do użytku na przestrzeni około 3 lat - dodaje Robert Borowicz.

Jak wyjaśnia, Korfantego 138 to projekt mixed-use z założenia miastotwórczy, który ma znacząco wpłynąć na kształt dzielnicy i miasta dostarczając nie tylko nowoczesnych powierzchni biurowych i handlowych, ale także usługowych, gastronomicznych i rekreacyjnych. Znacząca część przestrzeni, która powstanie pomiędzy budynkami będzie przeznaczona przede wszystkim dla ruchu pieszego.

- Mamy ambicję stworzyć projekt, który dostarczy dla miasta nową jakość nie tylko w odniesieniu do powierzchni komercyjnych, ale także w kontekście spędzania wolnego czasu - mówi przedstawiciel DL Invest Group.

Ule i drzewa przy biurowcach

Zarówno DL Tower, jak i kolejne budynki, które powstaną w ramach inwestycji przy Korfantego mają być certyfikowane w ekologicznym systemie certyfikacji BREEAM. - W ramach naszej "zielonej polityki”, ekologicznej certyfikacji podlegają wszystkie nowe projekty DL Invest Group, prowadzone są ponadnormatywne nasadzenia drzew i roślin, akcje uświadamiające dla lokalnych społeczności, na tereny inwestycji wprowadzane są ule oraz szereg rozwiązań technicznych obliczonych na oszczędność energii, optymalizację zużycia wody, zarządzanie odpadami czy na kreowanie przyjaznego środowiska wewnątrz naszych biurowców w odniesieniu do jakości i natężenia światła, czy też jakości powietrza - wyjaśnia Robert Borowicz.

ZOBACZ TEŻ:

Opal wieżowiec

Może Cię zainteresować:

Będzie kolejny 100-metrowy wieżowiec w centrum Katowic? Firma Opal ma takie plany

Autor: Katarzyna Pachelska

23/04/2022

Katowice Jurand Jarecki3

Może Cię zainteresować:

Genialne kolorowe zdjęcia Katowic z lat 60. i 70. Z teki architekta Juranda Jareckiego

Autor: Katarzyna Pachelska

18/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon